bolak

Proč teď všichni říkaj 3× že je to marný, to je nějaká nová móda?

Za poslední měsíc už jsem na tuhle klišoidní frázi narazil asi 5× při čtení a minimálně 2× jsem ji slyšel ve slovním podání. Co to má jako bejt, to je nějaká hláška z novýho filmu s Krobotem nebo odkaď se to tu rozšířilo?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/podarilo-se-vam-nekdy-v-zivote-dovolat-na-postu

Nejlepší odpověď

http://www.you­tube.com/watch?v=XDJEP­jvbbs4
Doplňuji:
Mimochodem film Jáchyme hoď ho do stroje.

Další odpovědi
annas

Užívají to i další na Odppvědích. Neopakovali film Jáchyme, hoď ho do stroje? Mělo by to být z něj.

Psycholog Klásek: (o zaměstnancích) „Každého čtvrtroku opouští jeden z nich bránu našeho závodu v sanitním voze.”
Vedoucí Karfík: „A každýmu z nich jsem tady na tý točně řikal: Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš. Ale je to marný, je to marný… je to marný.”
Doplňuji:
Slova jsou zmíněna ve filmu, ale jsou mnohem starší. Zřejmě někdo oživil slova z bible. O marnosti totiž mluví Kazatel, syna Davidovův,, král v Jeruzalémě.

Všechno je marnost

Marnost nad marnost! řekl Kazatel. Marnost nad marnost, všechno je marnost!
K čemu je člověku všechno to pachtění, kterým se pachtí pod sluncem?

http://onlineb21­.bible21.cz/bi­ble.php?kniha=ka­zatel

mosoj

Někdo to říká celý život .

Andre5000

Mě třeba zase zajímalo, kde se berou ty přiblblé hlášky typu – dost hustý, vo tom to je, to dáme, to je super, jdi do toho, to neřeš.....

anonym

Často slýchám při ukončení tel. hovoru: dobrý dobrý dobrý. Jako by lidé používali jednu frázi k jednomu významu.
http://ufal.mff­.cuni.cz/pdt2­.0/doc/manual­s/cz/t-layer/html/ch05­s02s03.html

briketka10

nejlepší je Zagorka :DD

bolak

4154: aha, no vidíš to, to mi nějak uniklo :)

a to se teď vysílalo nějak častejnc, nebo co že se s tím roztrch pytel zrovna teďkonc?

annas

Všimla jsem si jen otázky, nedívala jsem se na odpovědi. Doufám, že se neobjeví někdo další, kdo mě nařkne z opisování.

bolak

Já myslím že se nikdo nenajde…

.. páč všichni už to o tobě dávno vědí :)))

annas

Jenže 4154 nemá pravdu. Slova jsou mnohem starší. Také jsem se nechala zmást. S odstupem doby jsem si uvědomila, že to bylo jinak … třeba někdy později se bude hodit. 🙂

annas

Máš pravdu. 🙂

gagaga

:))))))