nimecacek

Proč teď pořád dávají v televizi kriminálky?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na otázku, kterou jsem nedávno vložila.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/patrite-k-lidem-kteri-se-dobrovolne-chteji-bat-a-zazit-vzruseni-a-kontakt-se-smrti-v-hororu-v-kine-ci-skrz-tv

Jednak léto je okurková sezóna, tak se opakuje to, co je v archivu. Asi diváky víc lákají krimi přiběhy než komedie.

Zřejmě se mění vkus diváků, jak jsem uvedla i ve své otázce, takže TV je dávají na základě diváckých průzkumů. Diváci chtějí zažít vzrušení.

Navíc nastupuje i jiná generace, která některé krimi neviděla.

Protože často nejde o skutečné příběhy, diváci je berou jako pohádky pro dospělé. Přece i zlo bývá poražené. Navíc chytří a sympatičtí detektivové – třeba Colombo, Poirot přijdou všemu na kloub. Nebo oblíbený komisař Rex. V amerických příbězích zase cení vybavenost kriminalistických laboratoří a týmovou práci.

Toho využívají i jednotlivé TV.

Natočit historický film bude určitě nákladnější než krimi. Navíc i ve skutečném životě nejsou krimi příběhy vzácné, ale všichni nejsou u toho.

Další odpovědi
led

„Chlieb a hry“ staré heslo platné aj dnes.
Televízia síce nepečie chlieb, ale dáva „hry“ pre naivných. Televízie "citlivo či necitlivo reagujú na zladenie citov národa s požiadavkami doby a mocných. Preto sú rôzne tématické obdobia.
V začiatkoch sme videli hrdinstvá práce a nesmrteľných vojakov a budovateľov krajších zajtrajškov, neskôr sa títo hrdinovia premenili na bojovníkov slobody proti hriechom minulosti. Potom prišlo obdobie lásky a zrod Popolušky a Snehulienky, dnes zas hrdinovia bojujú proti zlu a násiliu v nesprávnych rukách…

„Proč teď pořád dávají v televizi kriminálky“ Preto!
Nech národ vidí, koľko zla je okolo a ako sa má doma dobre vďaka sebaobetavým hrdinom, či už zvieracích, ľudských alebo cyborgov, pokiaľ dá svoj hlas a uprie svoju pozornosť požadovaným smerom…

sesednizkola

To víš, lidi to prostě chtěj. Dřív pořád dávali dementní telenovely, teď jsou v módě zase kriminálky.

Kryšpín

Poněvadž Policie má mnoho práce a jsou stíhaní čecháčkové od bezdomovců až po lepší kastu v parlamentu