Avatar uživatele
Bronzový

Proč Tatra přestala vyrábět osobní auta?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ňáký ho... !!! Zasáhla ruka Američanů ať už neuměním nebo likvidace konkurence !!!!

Také jeden pomníček našich vlád. Opuštění východních (obrovských ) trhů.
Tatra v Rusku byla něco jako bůh Sibiře !!!!!!! Úspěchy na Dakaru se musely zlikvidovat.
Doplňuji:
Zjistěte si prosím kdo vlastnil Tatru !!!!! Dostali ji za korunu !!!!!!
a miliony přibyly někomu na účtě.
Stejný osud jako osud československých námořních lodí !!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Veřejnosti byla poprvé T 700 představena 9. dubna 1995 na velkolepé prezentaci v pražském hotelu Hilton. Vozidlo však firmě nepřineslo očekávaný obchodní úspěch. Ani nové tvary karosérie a luxusnější výbava interiéru nedokázaly kompenzovat v té době už výrazně zastaralé technické řešení vozu při poměrně vysoké ceně dané malosériovým charakterem výroby. Určitý vliv sehrála i stále přetrvávající záporná image osobních vozů Tatra, které veřejnost spojovala s jejich typickými dlouholetými výhradními uživateli - pohlaváry totalitní Komunistické strany Československa. Z těchto důvodů byla v roce 1998 výroba typu Tatra 700 definitivně zastavena.

Doplnění: Mosoj, zlobíš se sice hezky a spravedlivě, ale otázka je o osobních vozech - Sibiř ani Dakar o osobních Tatrách nejsou...


Avatar uživatele
Zlatý

Zasáhla ruka trhu a vedení Tatry.


Avatar uživatele
Zlatý

40 let socialismu udělalo své, před válkou to byla jedna z nejlepších značek na světě, bohužel demence komunistů napáchala to, co napáchala. Ukradli soukromé firmy a poslali je, co se konkurence týče až na výjimky do kytek. Po revoluci se pak některé firmy povedlo zachránit (např. Škoda + VW), jiné ne (např. Tatra).


Avatar uživatele
Stříbrný

Konkrétně Tatra 603 mněla uprvený motor z 3.5 tun náklaďáku Od doby vzniku koncepce technicky zastarala, Velká spotřeba benzínu, a jeho cena. Jednalo se spíš o kusovou než seriovou výrobu. Přestal o ně být po revoluci zájem. Moc nechybělo a přestali jsme vyrábět i ty náklaďáky. Zachránilo, jí jen vojenské zakázky.


Avatar uživatele
Zlatý

A kdo by je kupoval?
V době ukončení nebyl na trhu zájem. Naše státní úřady si sehnaly kvalitní zahraniční vozy a i tak několik kusů co by TATRA vyrobila by byla pro malou výrobu předražených - neprodejných.
V dnešní době se musí vyrábět obrovské série, aby auta byly cenově přístupná. Potom si výrobce může dovolit několik chuťovek.
Doplňuji:
Nevím nad čím se zamýšlíte. Všude na světě zanikají malé výroby. Prognóza je, že na světě zůstane za několik desetiletí cca 6 výrobců aut. Ty pohltí ostatní výrobce a nebo oni sami ekonomicky zaniknou.
Tatra nebyla po revoluci schopna udělat úspěšný tržně zajímavý model. A otázka je, zda by těch 40 let bolševika přežila. Zda naopak ten bolševik tím, že si od ní kupoval nákladní auta na stavby, průmysl, hornictví atd., neumožnil podporu výroby osobních aut.
Zamýšlet se nad tím co by, kdyby se dnes nemá smysl. Lepší je hledat světýlko na konci tunelu a jít za ním, jinak se z těch vzpomínek nevyhrabem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

honza19hk

je to sice škoda,jen jsem rád že vyrábí náklaďáky.ovšem starýmu KOLOSu(T 813 8x8) se žádná nová tatra nevyrovná.Ještě by tatra mohla koupit licenci ny výrobu vejtřasek.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

To "osobní" v otázce jsem přehlédl. Nic se to na tom ale nemění. Kdyby se vyráběly nákladní auta určitě by se našel prostor i pro tu malosériovou výrobu osobních.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 690
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Zlatý Kepler 298
Bronzový kapitán 297
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 233

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.