arygnoc

proč tak rychle uzavíráte otázky?

Někteří chodíme i do práce a nemůžeme tu sedět celý den.
Vy otázku uzavřete a jediná možnost reakce je jen v diskusi.

Samozřejmě, ne všichni.
Já např. neuzavřel jeětě ani jednu otázku.
Doplňuji:
ptám se, protože jsem našel (nebudu konkrétní) odpověď i když ne zcla špatnou, ale neúplnou a částečně zavádějící – a možnost se k tomu vyjádřit není.
Je to škoda.

Diskuse čtu, i se k nim připájím, jenom mám pocit, že je čte jenom část komunity.

Ad palečky:
„nesmyslné zbírání palečků“ – jejda, o to tu přece vůbec nejde!

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno se o tom diskutovalo. Někomu stačí jediná odpověď, jiný čeká a pak uzavře. Někdo vůbec.

Také se mně několikrát stalo, že jsem chtěla dodat odpověď a bylo pozdě. Souhlasím s tim, co píše Berušinka, doplnění v diskuzi již většinou nikdo nečte. Mnohdy škoda.

Rozhodnutí je však na každém jedinci. S tím nic neuděláte. Jen si můžete říct – proč?
Někdy se stane, že v uzavřené otázce je špatná odpověď …

Další odpovědi
barnajka

Taky myslím, že je to škoda :(
Uzamknutí chápu u faktických otázek – když někdo položí jednoznačnou otázku, na kterou existuje jednoznačná odpověď. V momentě, kdy tazatel svou odpověď dostane, asi není potřeba nechávat otázku dál odemčenou: ostatní odpovídající by stejně jen opakovali to, co už bylo jednou řečeno.

Ale u takových těch kecacích otázek, kdy jde o vyjádření názoru na to či ono, je hloupost otázku uzamykat. Čím dýl ji nechám otevřenou, tím víc odpovědí dostanu. A o to mi snad jde, ne? Jinak bych tu otázku přece vůbec nepokládala..
Moc to předčasný uzavírání nechápu, ale je to právo každýho tazatele. Bohudík pro něj, bohužel pro nás :)

www

Poněvadž jsem spokojen s odpověďí a zamezím tím, aby se jiní „přiživovali“ na palcích – často zcela nesmyslných 😉
P.S: tím rozhodně nemyslím tebe !!

Zdroj: Zkušenost

Berušinka

Já jsem sama také neuzavřela ani jednu. Nevím, proč to uzavírají – třeba to tu většina ještě nezná a ty „stálí“ – to nevím … každopádně ty odpovědi na otázku nejsou jen informace pro toho, kdo se ptal, ale i pro ostatní. A když dám něco do diskuze, tak si to nikdo nepřečte! To mě štve.

anonym

Milý arygnoc, mluvíš mi z duše a stopro vím, že nejen mně.
Ale protože jsem při oné nablahé rozmíšce místopřísežně slíbil příměří, musím teď strašně obezřetně volit slova, abych se někoho nedotkl nebo dokonce nebyl prohlášen za vyvrhele.
Osobně samozřejmě respektuji právo tazatele, ale Odpovědi mají komunitní charakter a plně ti dávám za pravdu, že plno lidí prostě přes den maká a večer už mnohdy nemají šanci, což mi připadá přece jenom nefér.
Myslím, že více vadí uzamčení tehdy, když je tam výzva na reakci a zbývá jen diskuze kam jindy fakt skoro nikdo nechodí, v tom je postřeh berušinky zcela pravdivý.
Teprve když se nějak rozčeří hladina, to tam najednou zázračně jdou všichni.
(Trochu mi to připomíná český fenomén, kde má bulvár 2 milióny čtenářů, ale na venek jej většinou odsuzují).
Já sám jsem v pokládání otázek velice střídmý, ale obě poslední jsem nechal stále otevřené a ty staré jsem zavíral nejméně po týdnu.
P.S. Chudák mosoj, ten je dosud na černé listině, hlavně ze strany dívčího publika.
Možná je to jen sezónní záležitost, kdy mají studentky prázdniny a potřebují se trochu „vybít“.
Doplňuji:
Ještě mne napadl jeden precedent. I když je otázka zodpovězena, není od věci, když někdo připojí osobní zkušenost, protože jiná je suchá litera zákona a jiné její prosazení v praxi.

Michal Kole

Taky se mi to už hodněkrát stalo, chci někoho doplnit nebo upřesnit a nemůžu.

Tuto funkci by měli mít jen admini, když odpovědi se začínají schylovat někam, kde to zákon nepovoluje.

hanulka11

asi dotyčnému stačila odpověď na otázku a nečeká na víc odpovědí

led

Ano, ak je to otázka na rôzne odpovede, treba ju nechať otvorenú čo najdlhšie.
Aj keď je stále možnosť pokračovať v diskusii (bez nároku na kvetinku). Kto má záujem si prečíta aj tú diskusiu.
Ale ak otázka dostane správnu a presnú odpoveď (ide hlavne o pomoc, ktorá sa touto odpoveďou aj hneď vyrieši), nie je dôvod ju nechávať otvorenú. Ak by ešte niekto chcel pomôcť, môže aj v diskusii (alebo pomáhame len za odmenu – palček?).
Na druhej strane sa mi nezdá správne automatické uzatváranie otázok.
Napríklad, ja stále verím, že sa snáď nájde niekto so správnou odpoveďou na moju otázku http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/heslo-na-wi-fi (zdôvodnenie je v dikusii k otázke)
Opäť opakujem, kto má záujem, číta aj diskusiu.
Doplňuji:
Mosoj, žiaľ, máte velikánsku pravdu. niekedy to tu vyzerá ako nie na stránke 1.pomoci, ale na pretekoch F1 – čo najviac kôl (bodov)

iceT

Tak mě se zrovna včera stalo,že jsem odpověděla a pak chtěla doplnit ještě jedním odkazem a ejhle,bylo zamčeno,přitom ani nevím jestli jsem vůbec odpověděla užitečným způsobem.Své otázky od jisté doby nezamykám.
Do diskuze posléze pak nerada chodím,protože to je už s křížkem po funuse…

HOMER

Za sebe můžu říct,že se mi nestalo,aby mi někdo poskytl doplňující odpověď po zodpovězení otázky,což mne logicky staví do opozice.Přesto uznávám,že by se asi mělo počkat alespoň 24 hodin.Já jsem se však vždy cítil být do jisté míry povinen otázku po zodpovězení uzavřít.Často se mi stalo,že jsem dostal i vcelku hloupou odpověď,která ovšem obdržela větší počet palců,než odpověď kvalitní,v takovém případě jsem vždy označoval nejlepší odpověď jako nejlepší,abych ji pokud možno posunul nad ostatní.
Mnohokrát jsem přemýšlel,proč nemůžu při uzavírání otázky sám určit,která odpověď bude úplně nahoře,bez ohledu na palce,když se ptám,měl bych mít možnost vybrat odpověď,která mi nejvíc pomohla,přestože si ostatní uživatelé rozdělili palce jinak..
K tomu co tu zaznělo..Buďte trochu tolerantní!Pros­tě,když si někdo otázku uzavřel předčasně,bude ochuzen o vaše odpovědi,které by třeba mohly věc uvést na pravou míru,nebo vás jen připraví o zasloužený palec,možná tím zhorší kvalitu otázek v modré liště či odsune do diskuze,ale je to jeho volba,na kterou má právo.Paradoxně pak možná někdo položí tutéž otázku znovu a konečně se dočká úplného zodpovězení,namísto odkazování do modré lišty,což taky není vždy na místě(někdy ano).

mosoj

HOMER " velice zajímavé názory a určitě pravdivé. No bylo tu něco co se tomu blížilo. Palce dolů. No to teprve zde bylo vzrůšo.
Stále je to jenom o bodech. Tazatel otázku uzavře když jeho kůň odpověděl a on jeho odpověď označil jako nejlepší. Howgh !!

baghira

Několikrát se mi stalo, že jsem psal docela obsáhlou a podrobnou odpověď, na kterou jsem vyhledával zdroje, a bum, než jsem odeslal, tak to tazatel zamknul, protože mu stačila jedna věta toho, co byl rychlejší.

Bylo by fajn, kdyby nová otázka nešla zamknout prvních 24 hodin (nebo 12 nebo 8, to je jedno, ale ne za deset minut po položení).

anonym

Přestože zpětně málokdo chodí na diskuze, spoléhám, že aspoň tazatel dostane avizo mailem o novém příspěvku.
Během rozruchu kolem úterní snahy jami o smazání vulgárního 151, jsem zjistil závažnou okolnost.
Admini během služby postupně uzamykají všechny otázky, které jsou starší než 10 dní.
(Můžeš si ověřit i u svých otázek, z nichž jsi žádnou sám neuzamkl.
Rozdíl je pouze v tom, že když uzamyká sám tazatel, označí jednu otázku jako nejlepší, čímž mu přidá na bodech.
Totéž se vztahuje na berušinku a další, vč. mne, jak jsem zjistil až bohužel pozdě.
Od nynějška si to už pohlídám a po cca týdnu nebo do 9. dne si to raději uzamknu sám a s oceněním nejlepšího.

anonym

Od jisté doby už raději ani nereaguji na předčasné uzamknutí, maximálně v opačném případě připojím -díky za neuzamčení pro nás opozdilce a zaměstnané.

arygnoc

no právě, někteří chodíme i do práce a nemůžeme reagovat hned.