Rokio

Proč synonymum ke slovu neobjektivní je chybný?

Vždyť i subjektivní názor nemusí být chybný. Jedná se například o nějakou věc, kde není na ní vždy stejný názor, nebo se třeba může stát, že něčí subjektivní názor je velmi blízko pravdě.

Proč tedy slovo subjektivní se rovná slovu chybný, když to ani snad není pravda?

Nejlepší odpověď
Edison

Antonimum ke slovu objektivní je subjektivní. Neobjektivní je mírnější forma slova subjektivní. Objektivivta ani subjektivita nevyjadřuje správnost, nebo nesprávnost, či chybovost. Chybovost s tím totiž vůbec nesouvisí.
Pro upřesnění: Objektivní – viděný vnějším pohledem, subjektivní – viděný vlastním pohledem.

Přiklad: Subjektivně pacienta bolí prst, objektivně nezjištěny patologické změny. Někdy jsou prostě potřeba oba pohledy na věc, aby bylo možno lépe určit, co se děje.

Další odpovědi
Drap

Nepovažuji za synonymum chybný ke slovu neobjektivní. Co třeba : ne věcný, nepředmětný, neshodující se se skutečností?

Kelt

Subjektivní názor, je názor daného člověka. Můžeme oba vidět stejný film a každý řekne svůj názor a žádný názor není ani dobrý, ani špatný. Stejně tak můžeme posuzovat nějaké umělecké dílo, nový automobil a podobně. Ale pochybuji, že by učitel řekl, váš výsledek 2+3 = 42 je neobjektivní. Váš výsledek je špatný, chybný, ale ne neobjektivní.

annas

Subjektivní názor může být chybný, ale i správný, nepřesný atd. Takže nejde o synonyma, ale o úhel pohledu.

Antonymum pro subjektivní je objektivní.

Neobjektivní člověk je ten kdo neposuzuje nestranně na základě všeobecně uznávaných hodnotících kritérii. Poszuje věci jen ze svého hlediska, je tedy zaujatý. Předpojatý.
Antonymem jsou slova objektivní .

annas

Omylem jsem klikla dříve, než jsem text upravila.
..ten, kdo… posuzuje …

Zprávy – něco se stalo – to jsou fakta – jenže redaktoři je interpretují tak, jak se všeobecně má.

Jsou tedy neobjektivní., i když mají svůj subjektivní názor na určitou sktuečnost, ale ten neuvádějí.

Neobjektivní není mírnější forma subjektivity, jak uvedl Edison.
Neobjektivní názor je z určitých okolností horší než názor subjektivní.

Subjektivní názor je názor můj bez ohledu na cokoliv. jiného.

Neobjektivní člověk , je zaujatý. určitým způsobem někomu straní.