mosoj

Proč Švýcaři odmítli uzákonění minimálního platu ve výši 90 000 Kč / měsíčně?

Jak by podobné referendum dopadlo v Česku ?
Doplňuji:
Podle Ontoly a Mowly tady v těch odkazech všichni lžou .

https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=&oq=minim%c3%a1ln%­c3%ad+plat+ve+%c5%a1v%c3­%adcarsku&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ533CZ534&q=mi­nimalni+plat+ve+s­vycarsku+&gs_l=hp­..0.0i22i30l2­.0.0.0.18057.­..........0.Ab­PBVJH2GRA

Nicméně i kdyby to bylo tak jak píší, podstatu mé otázky to nemění.
Ješte si to vzájemně obodují.

Už vidím jak Čech odmítá plat 90 000 Kč !!!!

Nejlepší odpověď
ivzez

Protože by jim Kč k ničemu nebyly.

Domnívám se, že v ČR by to dopadlo podobně.
I když to na první pohled nevypadá, i zde převažují rozumní lidé.

Další odpovědi
anonym

Nejvíce mně rozčiluje když každý přepočítává na naše koruny jakoukoliv mzdu v té které zemi.TOTO NELZE PŘEPOČÍTÁVAT.
Mně zajímá kolik tam stojí chleba, elektřina atd. a za JAK DLOUHO si vydělá dělník na tyto položky.Čili kolik věcí (základních potravin, vody, elektřiny, atd.) si může koupit za svou hodinovou mzdu.
Nepočítám věci zbytné (televize, počítače atd.zkrátka věci, které k životu denně nepotřebuju).
Pak teprve mohu porovnávat jak se žije lidem v té zemi, odkud mně říkají jaké berou mzdy, přepočtené na naše koruny.

anonym

Protože by na tom vydělali jen cizinci, kteří tam pracují.
U nás by to vláda nepustila mezi lid. Prostě o nás bez nás.

Emefej

Protože ve Švýcarsku žádné referendum o minimální mzdě nebylo. Šlo o základní nepodmíněný příjem, což není totéž.

marci1

Před negativními dopady zavedení minimální mzdy na konkurenceschopnost a zaměstnanost varoval švýcarský průmysl.
Např. Švýcarský Lidl má tuto výši minimální mzdy. 🙂

http://www.evropsky-rozhled.eu/svy­carsky-lidl-zvysuje-minimalni-mzdu-na-83-000-kc/

anonym

Protože si pleteš dojmy s pojmy.
Nejedná se o minimální plat, ale to, co u i nás propagují
některé politické strany. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Z%C3%A1kl­adn%C3%AD_nepod­m%C3%ADn%C4%9Bn%C3%­BD_p%C5%99%C3%AD­jem

led

V prípade zdvihnutia minimálnej (zamestnaneckej) mzdy sa automaticky sa dvíhajú zamestnávateľské minimálne náklady na zamestnanca, čo podmieňuje zvýšenie ceny práce, čo sa odzrkadlí v cene výrobkov a vo zvýšení nezamestnanosti snahou zamestnávateľov ušetriť na nákladoch.

„Už vidím jak Čech odmítá plat 90 000 Kč“… Priveľa peňazi v obehu zapríčiňuje zníženie ich reálnej hodnoty – infláciu.

anonym

Mosoji, Mosoji, já na tuto tvou otázku vůbec neodpovídal – zřejmě už tě straším i ve snech…
😁
…„Už vidím jak Čech odmítá plat 90 000 Kč !!!!“…
Není každý Čech blbec, aby si neuvědomil, že tuto mzdu zaplatí zákazník – tedy když dá auto do servisu, bude ji platit mechanikovi. Když půjde nakoupit do sámošky, bude ji platit prodavačce. Když si bude mít problém s vodovodem, zaplatí ji instalatérovi…

mosoj

Jednou vlastností našich pravičáků je, že většině národa neustále lžou.

anonym

Přiznám se, že tvé odpovědi na můj diskusní příspěvek vůbec nerozumím…

mosoj

Co se dá dělat .

anonym

http://g.cz/20-charakteristickych-znaku-levicaka/?fb_ac­tion_ids=1475701042­666492&fb_acti­on_types=og.li­kes

mosoj

Jo, jo bohemiko, to je také jeden nešvar současné pravice svádět všechno na komunisty ale hlavně lhát.

Já jsem neměl s komunisty nikdy nic společného.
Ubližovali mně, ale nikdy tak, jako dnešní vládnoucí garnitura. Levice nejsou jenom komunisti A ČSSD.
O tvém charakteru jsem se sám přesvědčil a zde to rozebírat nebudu. Ani nemám chuť s tebou polemizovat. Nestojíš mně za to.

anonym

To je dobře, mosoj, všechno je dobře tak jak jsi to napsal.

anonym

http://www.epic­gifs.net/images/show/256­ZYM3O

anonym

😁

petra15

„Základní nepodmínený príjem“ je vecí humanity, a divím se, ze to jeste nikde není — v kterém století ze to vlastne zijem ? V západní Evrope se o tom dost mluví, a je navrhováno 600,– az 800,–€. A nezamestnanost se bude stále jen zvysovat — a né obrácene, jak to mizerní politici tvrdí. Podotýkám, ze mne osobne to je ale fuk — já se uz nacházím ve 22. století:-):DDD