Bonifác

Proč svítí zvířatům v noci oči?

Proč svítí zvířatům v noci oči (posvítíte-li na ně) a lidem ne, vždyť jsme taky zvířata ne??

Nejlepší odpověď
panenka

Zde vám uvádím příklad u kočky Kočka domácí má vynikající zrak Oproti člověku má sice menší zorné pole (205 stupňů oproti 220 stupňům u člověka), vidí však ostřeji a v šeru ji napomáhá tapetum lucidum, vrstva buněk nacházející se na cévnaté vrstvě za sítnicí, které odrážejí dopadající světlo. Tato schopnost způsobuje charakteristický zlatozelený svit, který lze v očích kočky za šera pozorovat. Na světle se kočičí zornice stáhne do úzké štěrbiny. Kočka zřejmě vidí barevně, v jejím světě je však nejdůležitější pohyb a barvy nehrají důležitou roli.

Další odpovědi
anonym

Některá zvířata mají pod sítnicí další vrstvičku-tzv.„choroid“.Na ní je tzv.„Tapetum lucidum“, to odráží světlo zpět na sítnici a násobí efekt – vidění v noci.Ten odraz = svítivost očí.
Docela mě překvapilo,že tím disponují i kytovci.

Zdroj: Google