mosoj

Proč svět pořád válčí ?

Američané v Kunduzu usmrtili více než 20 zdravotníků. Nálet pokračoval i po upozornění, že bombardují nemocnici

3. 10. 2015

Spojené státy byly odsouzeny za nálet na nemocnici organizace Lékaři bez hranic v Afghánistánu. Náletem usmrtily více než 20 zdravotníků. Desítky lidí byly zraněny. Počet mrtvých zřejmě ještě stoupne.

Charitativní organizace Lékaři bez hranic zdůrazňuje, že všechny bojující strany byly zpraveny o koordinátech nemocnice. Poukazuje také na to, že bombardování nemocnice pokračovalo ještě půl hodiny poté, co zdravotníci informovali americkou a afghánskou armádu, že bombardují nemocnici. Mezi mrtvými je osm zdravotních sester, tři lékaři, šest bezpečnostních stráží, dvě uklízečky a lékárník.

V době bombardování bylo v nemocnici 105 pacientů a jejich pečovatelů a více než 80 místních i zahraničních zaměstnanců organizace Lékaři bez hranic.

Organizace Lékaři bez hranic označila nálet za porušení mezinárodního humanitárního práva a požaduje jeho vyšetření:

Nejlepší odpověď
anonym

Protože vyhlašovatelé válek potřebují prachy a moc! To je můj skromný názor.

Další odpovědi
led

Nič nového, pamätníci spomeňte si na bomardovanie Zlína USAF, továrne ostali stáť, robotnícke domy boli zničené… Omyl v navigácii, alebo zámer? A dnešný prípad v dobe elektronického zamerovania, viď otázka. Omyl v navigácii, alebo zámer?
Nejde len o zničenie nepriateľa, ale o získanie budúcich príjmov na obnove a rozvoji zničených oblatí. Politika je často druhé meno ekonomie.
Prečo sa bojuje?
Už dávno to nie je pre česť dámy.
Keď sa bojuje, tak sa aj ničí
Nato, aby sa mohlo ničiť, vyrábajú sa ničiace prostriedky.
Zničené, treba obnoviť.
… a za tým sú práca a zisky.
peniaze, peniaze,
peniaze v akejkoľvek forme
a ich kolobeh
sú hnacou silou vojny.
Náboženstvo ako dôvod pre vojnu
je len krycí názov pre vieru,
kde náboženstvom sú mamon a moc

anonym

Protože pořád existuje náboženství.
Kdyby víra nebyla,válek ubude.

anonym

Protože válčení je doménou kapitalismu.Ten chce stále víc, aby měl více území, více nerostného bohatství. A další doména válčení je náboženství. Ale to je vlastně také obdoba kapitalismu.

lexx

planeta Země je beznadějně přelidněná ! celebrity a skuteční vládci (které nikdy nepoznáš) potřebujou pro svůj blahobytný bezpracný život max. 3 mld. levných otroků ne však 7 mld. obtížného hmyzu. tak proto eliminace přespočetných existenci všemi možnými způsoby…

xxx3

Válka je pokračováním politiky jinými prostředky. Celý svět je džungle, kde navzdory mezinárodnímu právu, smlouvám a váženým, leč bezzubým organizacím, jako je OSN, vítězí právo silnějšího. Válčit se vyplatí, pokud očekávaný zisk, překoná válečné ztráty. Ziskem může být území (potažmo nerostné suroviny, které se tam nacházejí), nebo i symbolická demonstrace síly (což je případ současného Ruska, ve kterém navzdory vysokým nákladům, mrtvým vojákům, či uvaleným sankcím nebývale posílila popularita V. Putina).

co se týče té nemocnice, myslím, že ať to udělal kdokoli, tak to byl patrně omyl. V dnešní době je bombardování nemocnice (ještě k tomu nemocnice, kde se žádný terorista neskrývá a naopak tam působí Lékaři bez hranic) mediální harakiri, které snad nikdo (vyjma psychopatů z IS) nemůže záměrně udělat. Jinak omyly nejsou ve válce nic nového, už mockrát se stalo, že armáda (obvykle letectvo) zaútočila i na své vlastní vojáky.

led

xxx3,
naivita XIX.storočia
zjednodušené zdôvodnenie typu „toto je náš dvor a môj brat je väčší“ ale podstata a dôvod pre vznik vojen má viac príčin.

xxx3

já jsem ale nikde nenapsal, že můj krátký příspěvek je kompletním vysvětlením všech válek na zemi, je to jen jeden z pohledů (a v mnohých případech platný), který tady chyběl. Ostatně sám můžeš jmenovat další příčiny (i pokud máš na mysli ilumináty nebo židovské spiknutí)
btw. To, že je válka pro řadu lidí (zvláště zbrojařské firmy) příjemná kratochvíle, to nikdo asi nebude rozporovat. Bylo by ale zjednodušující jenom opakovat jako na kolovrátku „peníze, peníze, peníze“, jako stojí ve tvém nenaivním a zasvěceném příspěvku.