dust8

Proč Svědci Jehovovi neslaví Halloween?

To ani nedávají sladkosti těm děckám v převlekách?

Nejlepší odpověď
annas

"Podle čeho se svědkové Jehovovi rozhodují, jestli by měli určitý svátek slavit?

"Když se svědkové Jehovovi rozhodují, jestli budou slavit určitý svátek, zjišťují, co k tomu říká Bible. Některé svátky a oslavy jsou jasně v rozporu s biblickými zásadami. V takovém případě se jich svědkové neúčastní. U ostatních svátků se musí každý svědek rozhodnout sám a myslet na to, aby „měl vždy čisté svědomí před Bohem i před lidmi“. (Skutky 24:16, Bible21)

Svátky, které mají spojitost s okultismem. Bible říká, že mezi Božími služebníky by neměl být „nikdo, kdo používá věštění, kdo provozuje magii, ani nikdo, kdo hledá znamení, ani kouzelník, ani ten, kdo spoutává jiné zaklínáním, ani nikdo, kdo se radí se spiritistickým médiem nebo s tím, kdo z povolání předpovídá události, ani nikdo, kdo se dotazuje mrtvých.

Každý, kdo tyto věci dělá, je totiž něčím odporným Jehovovi.“ (5. Mojžíšova 18:10–12) Proto svědkové Jehovovi nechtějí mít s okultismem – včetně astrologie, což je forma věštění – nic společného. Z toho důvodu neslaví Halloween"

Které další svátky neslaví a proč najdete v odkazu

https://www.jw­.org/cs/svedko­ve-jehovovi/caste-otazky/svedkove-jehovovi-svatky/

Další odpovědi
cochee

Nějak se dozvěděli, že já ho taky neslavím a začali mě kopírovat.

da ny

U nás je zvykem dávat sladkosti dětem hlavně na Mikuláše!
Bible je Bible :D
Jak píše annas, nic okultního, pohanského (zvyky, pověry) neuznávají. Považují se za křesťany. My jsme svými kořeny hlavně pohané ;)
Přiznávám, že ač nepatřím k svědkům Jehovovým, Halloween mne nechává klidnou/neslavím.
Uctívají Ježíšovu smrt, ne narození. Neslaví ani Vánoce, já ano :)
„Neexistuje žádný důkaz, že se Ježíš narodil 25. prosince. Datum jeho narození Bible neuvádí.“ „Jsme přesvědčeni, že Bůh Vánoce neschvaluje, protože mají kořeny v pohanských zvycích a rituálech. (2. Korinťanům 6:17)“

https://www.jw­.org/cs/svedko­ve-jehovovi/caste-otazky/proc-neslavite-vanoce/