Miroslavst

Proč šumí dvd?

Používám km player na přehrávání dvd filmů. jinak používám bs player.
Dám dvd do šuplíku a dám otevřít....., načte se, začne hrát, ale jen a pouze toto dvd strašně šumí, prská, prostě není pořádně nic slyšet.
Jde o hudebně filmové dvd-Shakira oral fixation.
Doplňuji:
originál dvd. Právě si jej přehrávám v bs playeru a jde to normálně. V km playeru nejde-šumí jak je popsáno.
To značí, že dvd není poškozené.
Rozdíl mezi km a bs playerem je ten, že v bs nemohu vybírat kapitoly, ale v km mohu použít jako normální dvd přehrávač u televize, listovat v menu apod.

Nejlepší odpověď
led

1 – podľa všetkého ide o DVD mechanicky poškodené – skrivené, poškrabané (pozor najhoršie sú škrabance na potisku), nevyvážené. Nedoporučujem takéto médium používať – môže zničiť mechaniku!!
2 – môže ísť o pirátsku nekvalitnú nahrávku. Nebola smiešne lacná?

Další odpovědi
UniFly

KM player umožňuje použití celkem velkého množství audio pluginů, kromě běžných jako jsou ekvalizéry a pod, jsou tam ještě vychytávky na vyrovnání dynamiky – někdy užitečná věc, když chcete v noci sledovat film s hlasitými efekty a tiššími dialogy.
Je možné, že tento (nebo jiný) modul nějakým způsobem začal stávkovat nebo si jednoduše nerozumí s formátem zvuku na daném DVD.

Naštěstí KMplayer disponuje funkcí „ignorovat všechna audio nastavení“ nebo taknějak.

Zkuste tedy:

  • vypnout postupně všechny pluginy a funkce na „vylepšení zvuku“
  • anebo zaškrtnout tu funkci „ignorovat všechna audio nastavení“

jak na to:

1. aktivujte progresivní menu (pokud jej používáte běžně, tento krok přeskočte)

  • pravé myšítko / možnosti / progresivní menu (zapnout)

2. vypněte audio pluginy

  • pravé myšítko / audio / ignorovat všechna nastavení (zapnout)
  • teoreticky by mohla také fungovat kombinace kláves Shift+BkSp

Doufám, že to k něčemu bude. Měl jsem trochu jiný problém podobného charakteru a takto jsem se jej zbavil.

anonym

misto km playeru zkus VLC, nese s sebou zrovna tak vsechny potrebne kodeky a umi take prohlizet a pracovat s dvd menu.

tohle učitě není nekvalitním médiem a už vubec ne piratskou nahravkou (prekvapive jsou piratske kopie lepe zpracovatelne nez originaly, protoze neobsahuji ani to prolomene css sifrovani)

www.videolan.org