Avatar uživatele
Boy 13

Proč štípe letící smítko?

Když např. v rychlosti větru o 60km/h v nárazu na vás letí černá smítka, nebo písek a rovnou pod oči na kůžičku, tak proč to tak moc štípne, a na čelu to neštípne? Díky moc.

Zajímavá 0 před 1064 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Odpověď už jsi dostal – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-deje-z-fyzikalniho-hlediska-pri-tomto-jevu-s-lidskou-kuzi

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Kůžička je citlivější, to sis asi již na svém těle všiml i na jiných místech. Na černá smítka stejně jako na písek je třeba si zde dávat opravdu pozor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nassin

Kdybys nosil brýle, nemusel bys nic řešit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Boy 13

autacek: Děkuji Vám mnohokrát, ale i tak mám strach, jestli to nemohlo udělat nebo příště jizvu při tom doletu. Kdybych zase šel venku, foukalo, a teď by v rychlosti 70 km/h v hodině mi vítr vmetl do očí a pod oči velká černá smítka nebo písek, tak a co dělat. Mohla by bejt z toho nárazu jizva ? Mám to rychle hned zkontrolovat to místo? Prosím, už se ptám asi týden a nikdo mi neodpověděl, zdali písek, nebo černá smítka když letí 70 km/h a doletí do očí, tak jestli to udělá tim jak to štípne jizvu nebo dirku nebo škrábanec? Prosím prosím, odpovězte, děkuju.

před 1064 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@boy13 Mechanické zranění je možné, byť větrem málo pravděpodobné. Projevilo by se krvácením, případně zarudnutím, modřinou, atd.. V případě drobných nečistot si najdi čím oko vypláchnout, nepomůže-li mezitím slzení (oční kapky, borová voda, jako první pomoc slabý proud čisté vody). Případně vyhledej lékaře. Jizva či dírka se obvykle na kůži zacelí, ovšem to by muselo skutečně dojít k fyzickému poranění, jinak v oční bulvě je tlak, představ si to jako nafouklý míč, kdyby to utíkalo, už bys to poznal.

před 1063 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek