Boy 13

Proč štípe letící smítko?

Když např. v rychlosti větru o 60km/h v nárazu na vás letí černá smítka, nebo písek a rovnou pod oči na kůžičku, tak proč to tak moc štípne, a na čelu to neštípne? Díky moc.

Odpovědi
Emefej

Odpověď už jsi dostal – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-deje-z-fyzikalniho-hlediska-pri-tomto-jevu-s-lidskou-kuzi

autacek

Kůžička je citlivější, to sis asi již na svém těle všiml i na jiných místech. Na černá smítka stejně jako na písek je třeba si zde dávat opravdu pozor.

Nassin

Kdybys nosil brýle, nemusel bys nic řešit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Boy 13

autacek: Děkuji Vám mnohokrát, ale i tak mám strach, jestli to nemohlo udělat nebo příště jizvu při tom doletu. Kdybych zase šel venku, foukalo, a teď by v rychlosti 70 km/h v hodině mi vítr vmetl do očí a pod oči velká černá smítka nebo písek, tak a co dělat. Mohla by bejt z toho nárazu jizva ? Mám to rychle hned zkontrolovat to místo? Prosím, už se ptám asi týden a nikdo mi neodpověděl, zdali písek, nebo černá smítka když letí 70 km/h a doletí do očí, tak jestli to udělá tim jak to štípne jizvu nebo dirku nebo škrábanec? Prosím prosím, odpovězte, děkuju.

autacek

@boy13 Mechanické zranění je možné, byť větrem málo pravděpodobné. Projevilo by se krvácením, případně zarudnutím, modřinou, atd.. V případě drobných nečistot si najdi čím oko vypláchnout, nepomůže-li mezitím slzení (oční kapky, borová voda, jako první pomoc slabý proud čisté vody). Případně vyhledej lékaře. Jizva či dírka se obvykle na kůži zacelí, ovšem to by muselo skutečně dojít k fyzickému poranění, jinak v oční bulvě je tlak, představ si to jako nafouklý míč, kdyby to utíkalo, už bys to poznal.