Kazatel

Proč státní televize informuje o dnešním dění na Václaváku zhruba stejně vlažně, jako při událostech 17. listopadu 89?

Nejlepší odpověď
Drap

Pamatuji si rok 89. Internet nebyl, noviny měly 24 hodin zpoždění a nemyslím, že televize informovala vlažně. Hltavě jsme sledovali zpravodajství ČT. S odstupem času bych to hodnotil tak, že tenkrát ČT a nesmím zapomenout na rozhlas, informoval podstatně lépe a i aktuálně.

Další odpovědi
da ny

Tehdy šlo o (předpokládanou, mimo ČR započatou) změnu režimu. Informace byly na tehdejší možnosti aktuální. Všeobecné nadšení.
Dnes jde o změnu a nespokojenost národa s vládou, v rámci jednoho režimu. Zaměstnanci ČT zřejmě nemají dost odvahy. Neví, co se z toho „vyvrbí“ a jaké by to mohlo mít dopady na jejich budoucí setrvání, na stávajících pracovních postech. Navzdory všeobecné nespokojenosti ve společnosti.
Tisk/média uvádí např. „směsici opozičních a antisystémových sil na protivládní demonstraci.“ Význam je hlubší a věřím, že aktivita bude pokračovat a narůstat.
O demonstraci, plánované na dnešní den vím jen 2 měsíce.

Pepa25

ČT – ct24.ceskatele­vize.cz: na titulní stránce zpráva: „Na Václavské náměstí přišli protestující proti vládě“ https://ct24.ces­katelevize.cz/do­maci/3526926-na-vaclavske-namesti-prisli-protestujici-proti-vlade
ČRo -irozhlas.cz: „Česko na prvním místě. Protivládní demonstranti zaplnili horní část pražského Václavského náměstí“ https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/protivladni-demonstrace-vaclavske-namesti-vaclavak-praha_220903140­2_jgr

Nebo se tam stalo něco takového, kvůli čemu měli přerušit vysílání a jet on-line? Povídejte, přehánějte …

led

Žiadne médium nepôjde proti svojmu „platiteľovi“. Aj tu platí „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“
Aj keď občas v spravodajstve preblesklo, že pracovní toho/ktorého média zastavili prácu/alebo dokonca štrajkom nesúhlasili s požiadavkami zamestnávateľa, ale bolo to len naozaj ojedinelé a dovolili si to tí, ktorí mali už pripravené zamestnanie, alebo finančný príjem (keby to so štrajkom nevyšlo) inde.