maschin

Proč stát nic nedělá s nezaměstnaností?

Nejlepší odpověď
briketka10

protože ty nahoře nezaměstnanost
nezajímá hlavně, že mají prachy
oni a práci taky nee :((
ale furt vykřikujou co pro to dělaj
a mě ty kecy už unavujou..

Další odpovědi
zzzlatokopka

Stát má aktivní politiku zaměstnanosti, dokonce každý zaměstnanec do ni odvádí peníze.

Problém je už ve školství, pořád se studují obory, které pak nejsou zaměstnatelné. Levá ruka neví, co dělá pravá:-(((

Podle mého názoru je to tím, že každé ministerstvo patří jiné straně a ty spolu soutěží:-(( Kdyby vládla pouze jedna strana, lépe by ministerstva spolupracovala.

Také je spousta lidí co pracovat nechtějí, bylo by dobré dát dávky v HN jen na rok.

Agneta

„Stát nic nedělá“?
Tak kdyby stát dělal, a došlo by k té plné zaměstnanosti, tak počítej s tím, že budou všichni vydělávat o čtvrtinu méně – prostě průměrný plat by se snížil – bohužel, to tady už jednou bylo, a za marku se muselo platit 19,– Kčs – né jako dnes 12,–Kč > děleno sedmi = 1,80 Kčs!

klumprt

Stát toho s nezaměstnaností nic moc nadělat nemůže. Vytváření nových pracovních míst ve státním sektoru nelze, to je ještě dražší, než podpory a dávky, čili zvyšuje to státní výdaje. Lze tak uvažovat jen podpoře soukromého sektoru, aby pracovní místa vytvářel. Což lze ale zase jen dvěma způsoby. Buď podnikateli peníze nevezme (pravice), nebo mu peníze dá (levice). To je ovšem pěšky jako za vozem a opět to zatěžuje státní rozpočet. Nezaměstnanost tak kolísá v podstatě živelným způsobem a to vlivem recese nebo konjunktury anebo třeba sezónních zaměstnání a s koncem školního roku. S čímž stát nic moc nenadělá.

Hlada

Potřeba pracovního místa je dána trhem, nikoli státem. Myslím, že státních zaměstnanců už máme dost a že málokdo by souhlasil s jejich nárůstem a se zvyšováním daní na jejich platy.

mosoj

Chtěli jsme kapitalismus se vším všudy, tak ho máme.
Nezaměstnanost ke kapitalismu patří. Jenom Havel říkal že ne!

lexx

nezaměstnanost je potřebná a státem uměle řízená, bez toho by mohla být asi poloviční…je to bubák na pracující aby hákovali za minimálku, drželi hubu a krok, jinak…adios amigos

Šidlo

ono, štát sú všetci občania krajiny…takže ak vláda nič nerobí s nezamestnanosťou ani nezamestnaný občan nič nerobí s nezamestnanos­ťou…potom hovoríme o nečinnom štáte

ak narážate výlučne na vládu vo všetkých stupňoch…a načo by jej to bolo?