Proč stát nemá peníze pro lidi?

Neustále nás bombardují že nejsou peníze a že je zde veliký veřejný státní dluh přitom stát peníze které získá utrácí za hlouposti a nikomu to nevadí, pokud by jako stát hospodařila rodina přišla by o vše co má skončila na ulici kde by žebrala. Podívejme se na Švýcarsko tam stát peníze neutrácí za hlouposti a tak se tam lidi mají dobře, není třeba vymýšlet ekonomické zázraky stačí okopírovat to co dělají ve Švýcarsku!

Nejlepší odpověď
quentos

Chyba je v politice

Rozkrádají si to ti papaláši nahoře. Kdyby měli každý o sto tisíc měsíčně méně, ani by to na úrovni svého luxusu nepoznali, a ušetřily by se obrovské peníze. Na to ovšem nemají ani pomyšlení, to radši budou odírat slušné občany, kteří mají sotva desetinu jejich platu.

Další odpovědi
Drap

Jiná možnost

Doplňuji:
Protože z nějakých důvodů špatně hospodaří. Je to stejné jako v rodině. Pokud rodina špatně hospodaří, tak všichni členové rodiny nemohou zcela finančně pokrýt své potřeby. U rodiny je to však snadné, ta zkrachuje. U státu je to trošku více problematické a pokud zkrachuje, doplatí na to celý národ. Za vším je ale třeba vidět lidi. Pokud politici, které zvolíme nebudou hospodařit úsporně a nebudou finance vydávat účelně, tak se to asi nezlepší.
Potom je tady ještě jedna možnost, vystěhovat se do Švýcarska. Ale tam asi všichni nemůžeme.

anonym

Jiná možnost

To je ale sprostá pomluva, ne? Kdo tady chce tvrdit, že lidi nemají peníze?
Stačí se podívat jen zde do anket, ze kterých jasně vyplývá, že lidem až natolik zle není. Lze vzít hodnocení toho, proč imitace, náhražky, levné zboží… netřeba pokračovat. Je tu dost lidí, kteří se diví tomu, že někdo nakupuje ve vietnamských tržnicích a že někdo nakupuje potraviny podle ceny a ne podle jakosti. Ano, i na Odpovědích.cz je jasně vypozorovatelné, kdo na co má. Jen by se ti lépe finančně zajištění neměli divit těm ekonomičtěji hodpodařícím. Život je prostě pěkný „vykuk“ a někdy se věci semelou úplně jinak, než by se dalo čekat.

Čekat, že stát dá lidem peníze, to je největší naivita jakou si kdo může představit. Už za socializmu koloval vtip, že pracující se tváří, že pracují a stát se tváří, že je za to platí. Cožpak ta naše slavná sametová v této oblasti přinesla něco pozitivního? Snad jen pro ty, kdo uměli s pořádným nadhledem využít dlouhodobě dobré příležitosti. Ti, co chtěli poctivě pracovat a žít z práce svých rukou, zjistili až po dlouhé době, že to byla stejně planá představa jako sliby politiků, že „střední vrstvě podnikatelů“ pomohou. Pomohli. Střední vrstva se pomalu vytratila.

No a co se týká státního dluhu, tak mám velmi nutkavé podezření, že naše vláda počítá s vládním „osobním bankrotem“. Jinak by přece nemohla fungovat tak, jak to už dlouhá desetiletí dělá.
Musím poděkovat. Jiná možnost mi opravdu u anket sedí skutečně nejvíc.

arygnoc

Jiná možnost

pretože ľudia nemajú peniaze pre štát.
pretože pár ľudí, mysliac si „štát som ja“ tie peniaze (i tých pár miliard) privatizuje.

zuzka.67

Chyba je v politice

Doplňuji:
Já jen doplňuji že souhlasím s quentosem . . .

Rocker

Chyba je v politice

anonym

Chyba je v politice

Doplňuji:
Alespoň na tomto systému vidíte, že je špatný (teda v ČR).Komunisti takové problémy neměli a to ještě dávali daleko více na zbrojení a armádu než se dává dnes.Tenkrát poslanci neměli takové platy, nebyly žádné dozorčí rady a žádní manažeři, kteří měli statisícové až milionové platy.Všichni museli pracovat, čímž odváděli do státní pokladny daně a nikdo neodčerpával na různé podpory.
A pokud někdo argumentuje tím, že lidem v r. 48 ukradli majetky, tak ale ty majetky zůstaly v republice a na nich (polích) a v nich (fabrikách se dělalo.Dneska ty majetky jsou rozkradené, peníze ulité v zahraničí, na polích se nic nepěstuje, raději se zabetonovávají a fabriky se nechaly zkrachovat a vytunelovat.Tenkrát nebylo takové uplácení, protože všechny podniky a stavební firmy byly státní a zakázky přiděloval stát, takže nebylo třeba nikoho na vedoucích místech uplácet a ty peníze šly na ten projekt či na výplaty dělníkům.Dneska si manažeři předávají úplatky čím se projekty prodražují a dělníkům se dává jen almužna místo pořádného platu.

Kric.ouwner

Jiná možnost

Jací jsou lidi takové mají politiky a je to tak , jak tady někdo píše snížit plat o 100 tisíc hloupost průměrný politik bere 40 klacků je to dost ale tím se nic neušetří , jde o to že zde jde o dosti větší peníze , aby si nějáký politik vydělal 2 miliony na úplatě tak prodraží například nákup vojenské tehniky o 3,5 miliardy ( ODS ) , a tak bych mohl pokračovat do ale lůja , ale lidé jsou moc líní s tím cokoli dělat jen maximálně psát na nějáké fora či brblat o tom v hospodě ;.).., asi takto když by nás štval soused a to brutálně třeba hlasitou muzikou nebo každodeníma párty a my museli vstávat v 5 ráno do práce taky by jsme mu časem domluvili a kdyby to ne tak mu dáme do držky , a vadí vám politická scéna tak s tím něco dělejte 😉…

dudu

Jiná možnost

Dle mého mínění není chyba v politice, nýbrž ve voličích – pouze 3% voličů jsou totiž organizovány v politických stranách. Přitom z těchto tří procentíček jen ubohý zlomek zvolených /vyvolených/ posléze rozhoduje o všech výdajích našeho státu. Avšak právě těmto pacholkům, díky pasivitě většiny zůstávají za nechty ostatním jen těžko představitelné finanční hodnoty. Ani revoluce a násilí nemusí být východiskem, protože tehdy často povstane lůza a teče krev nevinných. Lepší je následovat ověřené cesty k obnovení zdraví a pořádku společnosti např. podle vzoru Švédska, které léta náleží mezi státy s nejnižší finanční kriminalitou a defraudacemi majetků. Bohužel i podle optimistů budeme k dosažení této pozice potřebovat nejméně dvacet let. Takže přátelé – trpělivost.....
Doplňuji:
Anebo nečekat na ufony až nám ten zdejší chlév vymetou, ale opakovaně se pokoušet najít jedince či skupiny, kteří zde nesporně existují, ale zatím podléhají přesile gaunerů, protože se jim od nás nedostalo patřičné podpory. Určitě je nenajdeme v těch velkých autech s tmavými skly ani kdesi v Plzni. Možná letos teprve ukončí některou devítiletku.

Robert_PM

Jiná možnost

Protože Češi jsou národem ovcí. Poslušných ovcí. Nic víc, nic míň. Dámy prominou.

Kamionacka09

Chyba je v politice

Naprosty souhlas s quentos.Na co jedna osoba potrebuje takovy platy,co s tim muzou delat?