Avatar uživatele
Pokročilý

Proč starší lidé nemají rádi mladé lidi?

Ano, jsem jeden z těch mladých a zde je můj pocit: Někdy mi přijde, že je zesměšňují a hanobí kvůli nezkušenosti a věku. V mnoha případech mi to příjde jako závist, že už taky nejsou mladí a tak je pomlouvají ze závisti. Jen můj pocit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Odpovím otázkou: proč mladí lidé nemají rádi starší? Jsem čerstvý šedesátník a osobně mám rád mladé lidi, ale lidi, kteří nezávidí těm starším to, že mají zkušenosti i vědomosti, které získali v průběhu svého života.Kolikrát čtu, že jsou vyžírky, že jen nadávají na malé příjmy a z nich nemůžou vyjít a přitom prý obléhají různé supermarkety jen proto, že jsou akční slevy. Mladí si totiž neuvědomují, že ti starší budovali republiku, aby ti mladší se měli lépe než oni sami.A že to vypadá tak, jak to je, není vina starších, ale poslanců a vlády! Odsuzuji ty mladé, kteří si dělají posměšky ze starších a přitom si neuvědomují, že i oni zestárnou a pak budou mluvit to samé, co já. Uvědomte si, že jsme na stejné lodi a chovejme se tak, aby mladí a starší nedělali mezi sebou rozdíly!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Povídá sedmadvacetiletý syn: "je zajímavé jak můj otec za posledních deset roků zmoudřel. Když mně bylo sedmnáct měl táta naprosto nemožné názory až jsem se za něj styděl. Je více než překvapivé, že dnes se spolu téměř ve všem shodujeme?".

A kromě toho si zrovna nejsem jist, zda s ohledem na další možný vývoj celkové situace ve světě, není třeba další generace spíše litovat, neboť lépe asi už bylo.
Navíc, na rozdíl od svých vnoučat ve svých 66 letech spolehlivě např. zvládnu vyčistit kamna a rozdělat v nich oheň i bez počítače!?


Avatar uživatele
Zlatý

;-)
Nemyslím, že by "starší neměli mladé lidi rádi"...
;-)
A ani jsem si nějak nevšiml, že by starší ty mladé pomlouvali nebo hanobili...
___
Můžeš dát nějaký konkrétní příklad?
;-)


Avatar uživatele
Zlatý

Píšeš, že jsi metalista ty i tvoji přátelé. Potom se nemůžeš divit, že tě lidé starší např. nad 40 let budou odsuzovat, kvůli tvému vzezření. Kdybych já teď přišla k babičce s piercem v nose, tak taky bude hudrovat.
A nemyslím si, že staří lidé vám závidí mládí, to jistě ne, jen jsou někteří nespokojení s neúctou mladých vůči sobě. Myslím tak nějak obecně.


Avatar uživatele
Zlatý

1. Kteří starší? Všichni?
2. Kolikaletí jsou ti, který myslíš? Starší i mladší.
3. Zesměšňují všechny mladší?
4. Při jakých příležitostech?
5. Nevšimla jsem si takové situace.


Avatar uživatele

Stařešinové nadávají, jak je ta dnešní generace zkažená, ale zapomínají na to, kdo je vychoval (měl vychovat).


Avatar uživatele
Bronzový

nuž, viete....ľudia sú rôzni....
charakter nie je závislý od veku...bohužiaľ, mnohí ľudia sa vekom ešte aj zhoršia
alebo v istom veku sa prestanú ovládať a aspoň predstierať nejakú morálku a ukážu svoju pravú tvár....budte radi, aspoň viete, s kým máte čo dočinenia

a mnohí ľudia si myslia, že za 60-80 rokov života nazbierajú X skúseností........niektorí ľudia tých X skúseností stihnú do 30....a čo teraz?

a ku kvalite skúsenosti....dáky náčelník má skúsenosť, že už 30 rokov po tanci zaprší....a vo svojom veku vie o meterológií prd....chápete?

tetka z družstva má skúsenosť, že za 30 rokov ju nenachytali pri krádeži.....takže to učí aj deti a vnúčatá....

skúsenosti majú rôzne kvality, viete?

po WW2 už pomaly nie je veľká zásluha jednotlivca dožiť sa vyššieho veku....myslím, že seniori si to uvedomujú, za socíka nič kariérne nedosiahli, zle vychované deti (skôr štátom vychované) na ne kašlú....sú nahnevaní na celý svet

neberte ma zle, starých ľudí mám dosť v láske, ale vek sám osebe nie je právo na autoritu.....navyše, koľko Biľakov pripadá na jedného Wintona?


Avatar uživatele
Stříbrný

každá generace co odchází ma výhrady k mladým a jejich způsobu života neboť "to za našich časů nebylo" ten sex, auta, drogy a rock´n ´roll

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Velmi dobře to napsal Dudu, akorát bych ten věk ještě tak o 5-10 let zvednul...
;-)))

Avatar uživatele
Pokročilý

Leonix

Děkuji za smysluplný názor IceT. Ano, lidé jsou vůči mé hudbě a subkultuře někdy bezdůvodně velmi nepřátelští a zřejmě je asi víc provokuje vzhled než věk ;) Ale znám dost 50-ti letých classic Heavy metalistů kteří se k ohledu na svůj věk chovají velmi dobře a je s nimi lepší řeč než s "obyčejnými lidmi".

Avatar uživatele
Zlatý

iceT

Není zač, a teď běž a zeptej se těch 50-ti letých metalistů, jak s k nim chovali tehdejší padesátníci; myslím, že ono se to moc nemění. Někteří lidé budou vždy proti jinakosti lišící se od standardního zjevu.

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Jistěže - kdo není vyznavačem masového dění (kultura, sport, politika), je vždycky podezřelej - a z toho důvodu nebezpečnej - a je ´třeba´ se proti němu vymezit (pro posílení vlastního ´sebevědomí´...
;-))
Ale to platí ´odjakživa´...

Avatar uživatele
Pokročilý

Leonix

Určitě Gecco. Třeba když se nabírají lidé do zaměstnání hodně často jdou zaslechnout tyto věty: Nechceme tu ty mladý ucha apod.
Nebo životní moudra: prosímtě, ty radši mlč, vždyť o životě nic nevíš.
A pak moje vlastní zkušenosti, jako když jdu s přátely na koncert a lidi nás pozorují jako zhoubu světa jenom proto, že se bavíme (Uznávám, možná taky proto že jsme metalisté a chodíme tak oblečeni.

Avatar uživatele
Zlatý

gecco

Vezmu to ´od konce´ - stejně se na mne dívali někteří, když jsem já by "metalista" - a to jsem začátky metalu ´nezažil´...
;-)))
..."ty radši mlč, vždyť o životě nic nevíš"... - no, oproti "18+" su o 30 let starší a už uznávám, že na tomhle něco je - drzost mládí prostě ignoruje zkušenosti - a podle toho se chová - a podle toho se okolí chová k nim... I to jsem zažil a choval se tak), bylo mi i ´18-´...
To není problém nějaké nesnášenlivosti - to je problém odlišného chování dvou sociálních skupin, přičemž problém není jejich věkový rozdíl, ale odlišné chování...
;-))
..."Nechceme tu ty mladý ucha"... - i to vychází ze získaných zkušeností - ti osmnáctiletí nemají v práci zkušenosti (i když to odmítají vzít na vědomí) a napřed se toho musí dost naučit - ale ´dravě´ chtějí výhody zkušených zaměstnanců...
I když - tohle budeš slýchat slíše u méně vzdělaných lidí - ti vzdělanější si uvědomují, že i oni byli ´kdysi´ uchy a vědí, že i ti mladí časem zkušenosti získají - takže je přijímají vlídněji...
;-)

Avatar uživatele
Pokročilý

Leonix

Myslím to velmi obecně ze života. Co se týká věkovè kat. tak od 18-ti let. Teenagery nemyslím.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.