Horryk

Proč staří lidé hůř mluví?

Proč se řeč každého starého člověka časem zhoršuje a zhoršuje? Čím je to způsobeno?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak ona se nezhoršuje jenom vyjadřovací schopnost, ale to je od přírody.

Nicméně, dnešním mladým se nic nezhoršuje, oni se neumí vůbec vyjadřovat.
Co se bude zhoršovat jim?

Další odpovědi
Edison

Ono to není jen o řeči. Ale i o sluchu, hmatu, pohybu, čichu, chuti, zraku… A to silně individuálně.
Ale proč.. Říká Ti něco věk? Schopnost regenerace orgánů? Většina orgánů schopnost regenerace má, ale z věkem mizí. Mozek schopnost regenerace nemá. K tomu přisupují nejrůznější poškození vlivem nemocí, nebo jen nepoužíváním. Proto starší činorodí lidé žijí déle, pokud jsou ovšem zdraví.

A pro doplnění doporučuji pohledat termíny jako „proces stárnutí“, „stárnutí buněk“ a podobně.

Kepler

Co se týká výslovnosti, málokterý senior má původní zuby a ty nové jsou většinou blbě udělané. Zbytek má na svědomí ubývající synapse v mozkovně. Já náhodou ještě umím komunikovat přes interfernet a blévestnici před sebou.

zjentek

Tak ono to jde ruku v ruce jedno s druhým!

yuko

Treba se jim jen mluvi hur s novymi zuby. Ne a ne si na ne zvyknout.
Mam opacny nazor. Stari lide umi mluvit mnohem lepe nez mladi.