davecroat

Proč STAN pravidelně vítězí v krajských volbách Libereckého kraje?

Ač to není zrovna aktuální otázka, tak i přesto již delší dobu přemýšlím proč zrovna v Libereckém kraji pravidelně v krajských volbách vítězí strana STAN? V ostatních krajích převládá pokud se nemýlím pokaždé ANO. Letos tedy i ve Středočeském kraji zvítězilo STAN, ale v Libereckém kraji se to opakuje. Nejsem zrovna expert na volby a proto budu rád pokud mi to někdo vysvětlí. Děkuji

Nejlepší odpověď
Schluker

V krajskych a komunalnich volbach lide casto voli strany podle osobnosti, ktere jsou na kandidatce. Vice je znaji, vedi lepe, co jsou zac. Liberec byl jeste donedavna vyspou ODS, takze se da usuzovat, ze starostove jim prebrali volice, coz se ANO nepovedlo.

Další odpovědi
Emefej

Nechutnají jim koblihy?

Drap

Pouze proto, že je lidé volí.

Hufnágl

Protože lidé v Libereckém kraji zapomínají na praktiky této strany.

Gonfaloniér

Asi tam STAN soustředí svou sílu a vliv. :D Podobně jako ve Zlínském kraji je populární Čunek a KDU-ČSL (i když teď ho ANO porazilo – respektive mají skoro stejně, ANO o něco málo víc).
Já popravdě nevím, jak to je v Libereckém kraji. Zkrátka jsou tam asi populární, možná taky jen kvůli jednomu jejich představiteli.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.