Proč stále přibývá více pejskařů?

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat proč poslední dobou je moc pejskařů.
Když jdu na procházku tak skoro každý má psa,a také jsem si všimla, že potkám více lidí s psem než s dítětem.

Nejlepší odpověď
suaeda

Souhlasím s názorem, že je to jakás náhražka se o někoho starat. A dítě opravdu dá více starostí. Zajímavé je, že na cvičáku pejskařů kam se jednou za čas dostanu, potkáte více žen než mužů.
Ale hlavní důvod proč je tolik pejsků asi je, že se od něžné revoluce značně zhoršily mezilidské vztahy a hodně lidí hledá přítele i třeba němého, který jej nezradí. Platí to zejména u starších lidí.

Další odpovědi
anonym

Pes je levnější, než dítě…
😉

quentos

protože kdyby „přibývalo méně“ pejskařů, nedávalo by to smysl ;{))>

led

Pes síce potrebuje starostlivosť, ale (prevažne) vás nebudí v noci, nemusíte mu prebaľovať pleny a utierať zadok.
Náklady na psa sú nižšie než na dieťa a keď pes dospeje neodsťahuje sa od vás a nepošle vás do starobinca.
Skôr by som sa opýtala, nie prečo je viac psíčkarov, tých totiž nie je viac (to sú tí riadne registrovaní a platiaci), ale prečo je viac ľudí so psom…(neregis­trovaných)…

Nazdar Bazar

Možná za to může nárůst generace zvané „singles“ nebo důchodců. A nebo prostě lidé mají rádi psy.

Dane

Hm tak doufejme, že mladí budou mít aspoň na toho psa.

jirkajirka

Psa si koupím,ale dítě musím udělat.A jak je známo dnes mladým lidem se nechce pracovat. Jsou na pracáku a rodiče je živí.

anonym

Lidi maj čím dál větší hlad…:-DD

anonym

Lidé se mají natolik dobře, že si téměř každý může psa dopřát. Je to prostě trend
u mnohých je to potřeba a u některých nezbytnost (asistenční psi atd.)

led

ontola, nie každý človek sa má natoľko dobre. Ale máte pravdu, pre niektorých, aj tých bezpríjmových, na hranici chudoby, či pod ňou, je to naozaj otázka potreby aspoň nejakého spoločníka, ktorý nezradí.

PS.
predsa medzi nami?