Kepler

Proč stále nemáme důkaz o existenci mimozemské civilizace?

Mám dvě takové teorie – štítí se nás a tak radši za sebou důkladně zametli.
Teorie A:
před miliardami let na Zemi přistáli emzáci, vylili své fermentované splašky do prohlubně v prohřáté skále a obsah zamíchali pohrabáčem doprava. To byl prvotní impuls ke vzniku života. Důkaz: téměř všechny formy života na Zemi jsou založeny na pravotočivé dvoušroubovici DNA.
Teorie B:
„Země je blázinec, do kterých zbytek Universa posílá své blázny.“

  • Voltaire

Máte nějakou jinou teorii? Náboženskou prosím ne.

neposkvrněné početí:
https://pixaba­y.com/cs/ster­ntaler-poh%C3%A1dky-hv%C4%9Bzda-holka-2055724/

Nejlepší odpověď
Lamalam

Vesmír je tak rozlehlý a starý, že pravděpodobnost setkání dvou civilizací v totožném čase a místě je téměř nulová.

Další odpovědi
bolak

Taková kvízová otázka: Schválně, jaký iniciály má český prezident?

A pořád veříš tomu že emzáci nejsou mezi námi?

Mc Merkurion

… důkazů je spousta, ale: buď tomu lidi nevěří, anebo je ještě nepochopili …

Nuk nuk

Upřímně řečeno, nic mě zatím nepřesvědčilo k víře v jakoukoliv mimozemskou civilizaci, ale na druhou stranu nemohu ani skálopevně tvrdit, že neexistuje.
Vezmu-li v úvahu možnost, že by skutečně existovali momozemšťané vyspělejší než my, pak se vlastně vůbec nedivím, že o nich nemáme žádné nevyvratitelné důkazy. Co by, prosím Vás, měli z toho nás kontaktovat? Proč by měli létat na planetu, jejíž obyvatelé se navzájem nenávidí a vraždí a vymýšlejí kdejaký způsob, jak se ničit? Pokud by skutečně byli tak vyspělí, jak se tvrdí, pak námi musí notně pohrdat.
Nikde ale není psáno, že musí případní mimozemšťané být nutně na vyšší ůrovni, to nám vsugerovali jen někteří autoři sci-fi. Proč by na jiné planetě nemohl být teprve třeba středověk, že.

marci1

Protože „mimozemšťané“ z jiných civilizací jsou určitě rozumní a inteligentní tvorové, kteří nás už dlouho pozorují a stále jsou v šoku z toho, jaké blbosti tu vyvádíme a jak se k sobě chováme. A tak by tu mohlo být krásně, i s kamarády z daleka. 🙂

Henry1660

Buďto jsme ve vesmíru fakt sami nebo jsou ostatní formy života – nějaké bytosti hodně daleko v jiných galaxiích,… Anebo to vlády tutlají, což si nemyslím.

da ny

Možná nejsme připraveni k odtajnění důkazů 😁

Heydulak

To je Fermiho paradox, zde vysvětlení. Zde jeho vysvětlení a možné příčiny (k videu jsou v nabídce i české titulky) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sNhhvQGsMEc

majestic

Protože žádná natolik inteligentní rasa, která umí cestovat vesmírem, by rozhodně nenavštívila zrovna tuto planetu.

luckykubrt

Hele a co ti Andělé světla ? Možná je nad námi jejich vesmírná flotila a ani o nich nevíme. Nebo ta havárie UFO v Roswellu. Možná je jich tu dokonce víc než je zdrávo. ☹

dudu

Např. existuje řada indícií, že mimozemšťané mají už dávno obsazen Měsíc. Svoji nevůli se o naši oběžnici dělit dali údajně velmi rázně najevo. Proto před léty Amíci tak rychle ukončili program Apollo. Nyní přistát na Měsíci míní Číňané a ejhle, mezi zasvědcenými se již objevují obavy zda se ufouni nenaštvou a jak zareagují.

Radius

Nevím, ale občas se objeví věci (náhody) že člověk žasne, také nevím, jak vznikají třeba ty obrazce v obilí (kdo je vytváří a co znamenají, oni se občas objevují i u nás, nejen v Británii).
Občas se nějaká zajímavá zpráva objeví, uvádím odkaz na jednu takovou…

Také jsem nedávno viděl dokument o záhadných objektech na odvrácené straně našeho měsíce.
Když astronauti letěli poprvé na měsíc, nějaký záhadný objekt se blízko nich objevil, viděli ho všichni očima, oni měli instrukce, že o tom nemají mluvit, tak se jen zeptali, jak daleko je od nich jeden jejich stupeň z rakety, ale ten byl už hodně daleko, tak nikdo neví, co to tam bylo?

O záhadných objektech (které třeba vystartují z moře do vesmíru) dávají občas na Prima Zoom a Kino Svět, občas se divím, co tam říkají v těch dokumentech…

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/396628-radioteleskop-zachytil-opakujici-se-signal-z-dalekeho-vesmiru.html

tobby

Protože naše schopnost po ní pátrat je krátká, stejně tak, jako náš život. A taky žádná civilizace nemusí existovat, bude dobré, když najdeme aspoň nějaké stopy života. Kromě toho je rychlost světla hrozně pomalá na překonání vesmírných vzdáleností.

Tarzan

na jižní polokouli se to točí opačně

Radius

Teď čtu: Mohli jsme zachytit signál mimozemšťanů, věří vědci z Harvardu.

Je to tady:
https://www.no­vinky.cz/veda-skoly/432843-mohli-jsme-zachytit-signal-mimozemstanu-veri-vedci-z-harvardu.html

Radius

Setkání s mimozemšťany? Astronaut NASA promluvil o životě ve vesmíru:

http://zahranic­ni.eurozpravy­.cz/amerika/187351-setkani-s-mimozemstany-astronaut-nasa-promluvil-o-zivote-ve-vesmiru/?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

Kepler

O různé mystifikace a konspirační teorie mi fakt nejde. Klíčové slovo je „důkaz“. Myslel jsem svou otázku zčásti jako legraci, ale zdá se, že odpověď na takovou legraci docela těžká fuška. Samozřejmě i pro mně, jinak bych takové koniny nevymýšlel, resp. necitoval. Ale dík, bylo moc zajímavé!

Kepler

Lamalam, majestic: dyk právě to říkám, všichni se rozprchli co nejdál od nás, štítí se nás. 🙂

Kepler

Nuk nuk: máš ode mně ještě jeden pomyslný extra palec! Jen s jednou výhradou: autoři sci-fi nám nic nevnucují. O nadřazené rase píšou převážně jen béčka. Jeden příklad za všechny: Je těžké být bohem od bratří Strugackých. Pozemští průzkumníci na středověké planetě…, jeden z nejslavnějších románů.