Lgee

Proč spoustě lidí přijde režim v KLDR špatný?

Nejlepší odpověď
hapiky

Protože špatný je a nejen špatný, je při nejmenším odsouzení hodný či odporný.
Útlak, srovnatelný s nacismem a stalinismem dohromady.

Další odpovědi
PepasAvalonu

Asi protože je to totalitní, diktátorský stát. Omezující, ožebračující, utlačující, zastrašující, terorizující vlastní lid, kašlající na svobodu, lidská práva. Zločinecká, ilegální, ideologická a nelidská vláda. Jediný prospěch tam má Kim a spol.

Ty nemáš ani základy – ty které mají i naprosto neznalí lidi.

JežíšKristus

Ideální bude, když si poslechneš výpovědi osob, kterým se podařilo z KLDR utéct. Dostupné například na YouTube. Informace tzv. “z první ruky”.

Jinak samozřejmě důvody jsou obecně nesvoboda, policejní stát, šikana ze strany státní správy, zaostalost země kvůli uzavřenosti země a centrálnímu vedení.

Mr. Marek

Jedná se o totalitní režim.

Ametyst

Protože jistí neúspěšní politici potřebuji ukazovat na nepřítele. Zneužívají k tomu masmedia. Jestli se chcete dozvědět hodně informaci z Afriky ( kde není snad v žádné zemi klid), sledujte www.france24.com. Francie ma v Africe mnohem větší a zásadnější zájmy než USA. Kam se hrabe sešněrovaná KLDR oproti Africe.

marci1

Pro lidi je velmi špatný, ale pro roboty, kteří nemají city, nemusí jíst, nepotřebují svobodu, neumí se smát a budou uctívat Kim Čong-una, předsedu Korejské strany práce, je KLDR velmi vhodná země k žití. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Je směšné, jak nás masmedia krmí informacemi, kolikrát si Kim kýchnul a kdy byl vidět se svou ženou. Zatímco nevíme nic o nejbližších sousedech nebo zemích V4. Inu stejné jako za totáče.

PepasAvalonu

Jenže masmédia nejsou pod kontrolou nihoho. Neříkám, že by měla být cenzurovaná, ale bulvár je mezi veřejností stejně hodnotný jako „seriózní“ média a ty seriózní pouze dezinformují a uvádějí jen, co chtějí.
Výše zmíněná Afrika samozřejmě taky, tam je a bylo TAKY plno diktatur nebo dnes takových „polodiktatur“. Je tam hlavně chudoba, špatná ekonomika. Ale nezlehčuje to, že KLDR je totalitní diktatura, jedna z nejhorších na světě (dost možná nejhorší). Afrika je na tom zřejmě místy o dost hůř než KLDR, ale to je kolikrát spíš jen vina ekonomiky, než vina takové diktatury/totality, jaká je v Severní Koreji. Situace na mnoha místech Afriky je taky vinou spíš neafrických států (kvůli minulosti i přítomnosti).

Lgee

PepasAvalonu – vím co to je za stát, jen proč přijde většině lidí špatný, Kim je majitelem země a může si na ní dělat co uzná za vhodné, Lidská práva v ústavě nejsou tudiž nemusí být dodržována.

JežíšKristus

Lgee: Že je něco na papíře, neznamená, že to je správně. Teorie práva říká, že by pozitivní právo mělo naplňovat přirozenoprávní představy. Tomu tak v KLDR není. Takže i tu Ústavu mají špatně.

PepasAvalonu

Zákony vycházejí ze spravedlnosti a pro dobro společnosti/lidí. Zde nejde o Ústavu ani tvoje OSN. Zločinecká vláda to je, protože zločinecky, pokrytecky a nelidsky jedná. Není to demokratická republika (jak o sobě tvrdí), systém si hraje na něco co skutečně není, diktatura/totalita a vláda Kimů tam nastala po neoprávněném chopení se totalitní moci. Pletla se do toho mj. i tvoje OSN (a taky SSSR).
Totalita ani diktatura nejsou prostě dobré a na to nemusíš být odborník.
Kim není žádným „majitelem“ země a to ani na papíře nebo v zákonech. V KLDR se všichni „demokraticky“ volí, akorát, že je tam vždy jen jedna a předem určená jasná volba.
Bože, jak já bych ti přál, abys tam žil. Vážně.

Lgee

Pokud může být zvolen „prezidentem“ nebo vůdcem jen on, tak de facto majitel země je protože má v tom státě nikým neomeznou moc a může kdykoliv udělat cokoliv. Samozřejmě nikdo být officiálně majitelem státu nemůže není to věc :D

PepasAvalonu

Ústava je onou „posvátnou“ ústavou, protože se má za tu nejvíc demokratičtější věc a nejlepší základ pro dodržování spravedlnosti a základních lidských práv a svobod.
Jen proto se bere ústava za tak důležitou. Tu nejde o to zda ji ten stát má nebo ne, ale jak postupuje a co dělá.
Pokud je tu diktatura/totalita, tak zákony nemusí vyjadřovat správnost.