JájsemRaibek

Proč spousta lidí neumí třídit odpad a vyhazují odpady tam, kam nemají?

Proč lidé vyhazují tabulové sklo do bílého, když to není bílé sklo, ale barevné?
Proč vyhazují bazény – nafukovací bazény do plastu, když to není plast?

Proč vyhazují papírové plenky do papíru, když to není papír a navíc obsahují exkrementy?

http://www.mesto-frydlant.cz/cs/ob­can/mestsky-urad/odpadove-hospodarstvi/py­tlovy-system/jak-spravne-tridit-odpad-znaceni-obalu.html

Nejlepší odpověď
gecco

Protože jsou

  1. nevzdělaní
  2. zpovykaní
  3. lhostejní

Další odpovědi
anonym

Nejsou motivování! Ještě jednou plošné zdražení za odvoz TO, a házejí to všude, jen ne tam, kam to patří! Měla by se používat metoda „cukr a bič“ !

jmhad

Chybu nehledej u lidí, ale v zákoně, který měl smysl v době vzniku,ovšem dnes je již překonaný. Otázkou je – proč bych měl třídit odpad, když musím ze zákona za každého v domě platit obci roční poplatek za komunální odpad,pro který mohu mít jednu,dvě či tři popelnice? Proč? Proč mám /moji sousedé / chodit někam 100 či 500 metrů, když mám předplaceno. Ovšem kdyby naši moudří poslanci prozřeli a opět povolili možnost ne paušál,ale za množství odpadu,tedy platit za každou popelnici,kterou naplním, joj to pak poběžím s každým papírkem , PET lahví, sklíčkem do příslušného kontejneru,jen abych si tu svoji co nejméně naplnil a co nejména platil. Že to bylo dříve zneužívané? Ano, ale to nebyly ony kontejnery na tříděný odpad. Že by byl problém na sídlišti? Nebyl, lidé by se navzájem ohlídali. Vždyť jde o jejich peníze, o mé peníze.

anonym

U baráku máme popelnice na komunální odpad (jako za komoušů).

anonym

nafukovací bazén není plastový? PVC není plast?

navíc jsem nedávno někde z médií pochytil, že na tom nejsme v třídění tak úplně špatně v žebříčku

ReHu

Podle čeho soudíš, že nafukovací bazény nejsou z plastu?
PVC není plast?

Zvědavý

Protože je třídění odpadu vůbec nezajímá a mají budoucnost planety u p*dele ?

anonym

Souhlasím s – jmhad -.Jestliže platím za odpad paušál 540 Kč za osobu (což za komunistů nebylo), tak proč bych měl třídit odpad.Bydlím na vesnici a od května do konce září NEMÁM odpad (když ho budu třídit), ale PLATÍM PAUŠÁL ZA CELÝ ROK.
Moji rodiče platí jen za popelnici (koupí si známku, kterou přilepí na popelnici když ji chtějí odvézt) a bydlí na menším městě, ale tam jsou všude kontejnery na tříděný odpad.Takže opět, od května do konce září NEPLATÍ popelnici, protože NEMAJÍ odpad.Oni ten svůj odpad vytřídí a V TOM PŘÍPADĚ POPELNICI NEPLATÍ.Takže oproti mně ušetří ročně 200 – 300 Kč.
A ten mně řekni, PROČ JÁ BYCH MĚL TŘÍDIT ODPAD KDYŽ NA TOM PRODĚLÁVÁM???

marci1

Jednou jsem se jisté osoby zeptala, proč netřídí odpad a bylo mi odpovězeno, že si platí za odpady, tak proč by jim to měl ještě třídit ! Myslím, že komentáře již není třeba . ☹

lexx

protože jsou Češi

cochee

Reaguji na jednu jedinou větu ReHu a boreczecha: „PVC není plast?“

PVC sice je plast, ale má výjimku: do kontejnerů na plastový odpad nepatří. http://www.ozo­ostrava.cz/sluz­by-pro-obcany-a-obce/komplexni-system-nakladani-s-komunalnimi-odpady/separovany-odpad . PVC je současnými technologiemi nerecyklovatelné.

ReHu

A co mají s PVC dělat lidi, kteří netuší, že tato www stránka existuje. A nečetli tento dotaz zde.

JájsemRaibek

Nemusí číst tento dotaz, stačí, aby si přečetli údaje na kontejneru, kde je uvedeno co se smí vhazovat a co ne. Jinak každý obal má značku, PE, atd. Jinak kam s tím? Do směsného odpadu.

ReHu

Plast

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Plast