Maljian

Proč spisovatelé píšou pod pseudonymem?

Co je k tomu vede? Já kdybych psal, tak bych pod pseudonymem nepsal, k čemu by mi to bylo?

Nejlepší odpověď
annas

Autoři užívají v literatuře pseudonymy z různých důvodů: jejich jméno nezní líbivě. Jindy chtějí zůstat v anonymitě. Z rodinných důvodů, obávají se neúspěšnosti, vyjadřují vztah k někomu či něčemu blízkému, kvůli názorům atd.

Uvedu ještě několik pseudonymů: O. Březina (původně V.Jebavý), V. Řezáč (V. Voňavka) – vlastní příjmení nezajímavá. P. Bezruč (původně V. Vašek) – kvůli anonymitě jako začínající autor.

Zajímá-li vás, proč si někteří jedinci volili pseudonymy, projděte si historii Odpovědí..Původ některých je zajímavý.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pseudony­my%20a%20spiso­vatel%C3%A9

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-si-spisovatele-davaji-pseudonym

Další odpovědi
zjentek

lidé se často neodhodlají k činu, který je pro ně i společnost prospěšný a to jenom proto, že se bojí závisti a posměchu svého nejbližšího okolí. Až teprve potom, kdy se z nich pod jinou identitou někdo široce uznávaný stane, mohou bez obav přiznat posměváčkům a závistníkům v blízkém okolí, kdo původně jsou, jelikož ti už mají jedinou starost, nežli dotyčné společensky ničit a tou starostí je najít způsob, jak co nejúčinněji využít svůj rektální alpinismus k takto proslaveným sousedům ,)