Standaa

Proč spíme s polštářem, když nám mrví krční páteř?

Děti třeba spí bez něj, aby jim páteř nesvírala úhel…
Doplňuji:
Milý gecco, píšu „mrví“, ostatním děkuji.

Nejlepší odpověď
zjentek

bo to je take fajne

Další odpovědi
gecco

A proč se ptáš nás – když ti polštář „mrtví páteř“???
:-O
Já spím s polštářem, protože je to pohodlné a krční páteř mi nemrtví…
🙂
Doplňuji:
K Doplnění: Omlouvám se – blbě jsem to přečetl…
😉
Každopádně netuším, proč se ptáš nás – mně polštář krční páteř ani „nemrví“ – mám rozumný polštář a netuším, proč by mi hlava (pokud spím např. na boku) měla ´viset´ na matraci jako umrlci…
😁

quentos

Protože je nám pohodlí přednější než zdraví…?
No, von ne každý polštář mrví páteř a ne všem, záleží také na poloze, v níž spíme. Počtěte si v odkazu – já jsem třeba ten „side sleeper“, mám větší polštář a nestěžuju si.
Daleko větší záhul na krční páteř jsou hodiny strávené u počítače.

Zdroj: http://www.chi­ropractorspeci­alist.com/how-can-your-pillow-hurt-you/

anonym

Mám problém spíš s bederní páteří, ale tu krční mám raději aspoň takhle posichrovanou
http://eshop.bez­vaspani.cz/im­g/cms/pol%C5%A1t%C3%A1%C­5%99_bezvaspa­ni.cz.jpg

mosoj

Já si dávám pod hlavu hodně a zmrvenou páteř nemám ( 68 let).
Nyní používám polštář ze studené pěny.
U některých lidí je zvýšená poloha trupu nutností, kvůli refluxu žaludku. Lepší když pobolívá krční páteř, než se ve spánku udusit. Pravdou ovšem je, že na toto je lepší polohovací rošt. Ne každý na něj má.

marci1

Každý spí na polštáři, který mu nejlépe vyhovuje. Vyhovuje mi polštář ze studené pěny, který krční páteř podpírá (viz obrázek „samby“ ). .-))

jstastny

Až na to, že ona nám nemrví. Dětem sice ano, ale ty přece mají mnohem větší hlavičku v porovnání s tělíčkem.

talka

V r. 1978 jsem měla blokádu krční páteře (nemohla jsem ani zvednout pravou ruku). Od té doby – na doporučení – spím na válečku a je po potížích!