Proč spí lidé v noci, nikoliv ve dne?

Nejlepší odpověď
badisko

cti zde …http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Spánek je velice namahave si to najit …:D..se divim ze ti to nekdo vybec vypisuje a neposila odkaz ..

Další odpovědi
Pájo

Může za to tzv. byorytmus lidského těla.
populárně pojednáno např. zde: http://www.fak­torplus.cz/rs/zdra­va-vyziva-a-doplnky-stravy/biorytmus-znate-nebo-neznate.html
Doplňuji:
Ano, pardón – biorytmus. Díky.

anonym

Nevím, proč spíš v noci Ty, nebo zda spíš v noci nebo jindy. Já spím v noci proto, že je to tak už od pravěku zavedeno – když je tma je pro živé tvory (mimo netopýry sovy a jim podobné) optimální doba ke spánku. Šetří se tím světlo -elektrická energie i teplo. Po tisíciletí je takto lidský organizmus nastaven.
Jsou sice výjimky – jako třeba pracovníci pracující v třísměnném provozu, umělci apod. – kteří se musí vyspat a spí tedy i přes den. Není to ale běžný případ.

beer

Vývojovem došlo k tomu, že jsou živočichové s převážně denní aktivitou a také živočichové s aktivitou zejména noční.
A člověk zkrátka patří mezi ty denní.

zjentek

protože ráno moudřejší večera a člověk prý dychtí po moudrosti ,)

Anna007

Je to zvláštní. Když je to biorytmus, jak to, že se mi chce pravidelně spát i odpoledne, a spala bych třeba několik hodin, kdyby to šlo.

ginze

Protože je to tak prostě dáno přírodou? :) A hlavně, kdybychom spali ve dne, tak by se nám nedostalo tolik sluníčka, s ním tedy i vitamin D. Lidé, kteří spí ve dne, snáze upadají do depresí. Dále je osteoporóza, vyšší riziko rakoviny atd.

marci1

Spánek je u člověka načasován na dobu, kdy je tma. Dospělý člověk spí jednou denně,menší děti a vrcholoví sportovci dvakrát denně.

anonym

ad pájo – chybička se vloudila?
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=biorytmus&Hle­dej=Hledej