Proč soudy nezakážou některým lidem mít dítě?

Rodiče kteří týrají děcko by neměli vůbec mít děti. Dospělí se může nějak bránit, ale dítě je závislé na rodičích.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ona sice existuje mezinárodní úmluva podle které je na prvním místě právo dítěte a pak až rodičů, ale jako první právo dítěte mu tato úmluva přiznává právo na život.

Spíš bych tvrdě trestala všechny rodiče, kteří se vlastní vinou (tou není nemoc) nestarají o děti. Hned bych jim napařila práci v uranových dolech a ať si tu drahou pěstounskou péči zaplatí.

Další odpovědi
klumprt

Protože takový trest není v zákoně. Osobně bych souhlasil s tím, že v některých případech by byla sterilizace nebo kastrace docela na místě. Tyto zákroky jsou ovšem možné jenom se souhlasem „pacienta“.

arygnoc

aj tá rodičia kedysi boli deti.
niekde to videli, niekde sa to naučili.

ale – čo je to týranie?
niektorí tí šarvanci, resp. adolescenti by potrebovali tĺcť od rána do večera.

začína sa mi páčiť pokus uzákoniť v španielsku, že deti MUSIA mať úctu ku rodičom, rodine, ktorú majú preukazovať aj prácou v rodine, pre rodinu (samozrejme v rámci možnosti …), že si majú ctiť starších, že majú byť slušní, …
len neviem, ako chcú španieli trestať porušenie týchto zákonov, dúfam, že palicovaním.