Proč soudy nevyužívají vyhoštění cizinců, kteří spáchají trestný čin, případně je dělají opakovaně?

Stát by ušetřil. Vyhoštění na léta nebo doživotně.

Nejlepší odpověď
Drap

Soudy se musí řídit platnými zákony.

Další odpovědi
klumprt

Já se domnívám, že soudy naopak vyhoštění ukládají docela běžně tam, kde je to možné. Chodí to tak, že nejdřív vězení a pak vyhoštění. Ministr vnitra tenhle týden začal hovořit o tom, že by cizinci mohli být na základě budoucích mezinárodních dohod lifrováni rovnou do věznic ve svých domovských státech. Pod to bychom se asi všichni s radostí podepsali.