Proč soudy čtou celý rozsudek,a hlavně dlouhé odůvodnění? Jsou případy, kdy to trvalo i 3 dny.

Stačilo by stručně proč byli odsouzeni, vyvěsit, a kdo chce si přečte.
Vede to jen ke zdržování soudů, za tu dobu by mohl uzavřít další drobný případ. Hlášky, takový je zákon, si nechte od cesty.

Nejlepší odpověď
huxa

Aby se nemohli hledat lehce kličky a nevrátili se časy „jste obžalována za čarodějnictví, nechť u vás proběhne spravedlivý boží soud“.
Tím čtením by se to akorát ještě více protahovalo než když to někdo přečte nahlas.
Odsouzením právě že vše pro dotyčného začíná a po celý další život by mohl mít problémy skrz špatně sepsaný rozsudek, tímto si to sám poslechne a také další lidé, kteří mohou být poté použiti jako svědkové.