Gestas

Proč současné české telefonní budky nemají dveře?

Odpovědi
Drap

Nejsou u budek potřebné

Kepler

Abych pravdu řekl, telefonní budku jsem už neviděl několik let, všude je demontují. Ale asi si říkali, že když nepotřebuješ budku při použití mobilu, tak není potřeba ani u starého telefonu. Jinak jde hlavně o to, aby na telefon nepršelo a skořepina z akrylového skla je podstatně levnější.

marci1

Existují různé druhy veřejných telefonních automatů (VTA) Obvykle mají formu telefonní budky, kabiny nebo boxu. Pokud nemají dveře, uspoří se materiál. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ve%C5%99ej­n%C3%BD_telefon­n%C3%AD_automat

Jaraskop

podle mě to není podstatná část budky

still

Uspoří se materiál a čas a peníze za opravu dveří, které coby jediný pohyblivý prvek na budce byly neustále pod náporem vandalů a vzteklých telefonistů i netelefonistů.