Michal Kole

Proč smí zaměstnavatel dávat uchazeči o práci falešné naděje, že práci dostane ? Není to trestný čin podvodu ?

Když řekne něco ve smyslu: „Naše personální oddělení se poradí s managementem příslušného oddělení a v případě postupu do dalšího kola výběrového řízení Vás budeme kontaktovat.“

Přitom mě vůbec nemají v plánu zaměstnat.

Odpovědi
huxa

jen ti to slušně oznamují

Lucijej

To nejsou falešné naděje, to je neutrální odpověď. Nemůžou ti rovnou říct, že tě berou nebo neberou, když ještě neprošli všechny zájemce.