Irenejis

Proč Slovensko neuznává v Česku vydaný průkaz ISIC, když je mezinárodní?

Loni jsem byla na Slovensku a měla jsem obrovský problém s tím, že mi nechtěli poskytovat slevy na jízdné po předložení ISIC průkazu s tím, že to není takový průkaz jako mají oni (u nich mají všichni automaticky čipový). Ale ta průkazka je přece mezinárodní, ne snad?
A jen tak pro pobavení: Jeden z místních dopravců má ve svých přepravních podmínkách napsáno, že řidič má právo uznat nebo odmítnout průkaz na základě svého uvážení, zda je úroveň cizí školy srovnatelná se školou Slovenskou. ;)

Odpovědi
Malvína

Obrátila bych se přímo na ISIC tady v ČR. Oni Vám řeknou, jaké máte možnosti na využívání slev a kde. Je možné, že máte zastaralou verzi, když na Slovensku mají karty s čipem.