BEAES

Proč slaměnka neuvadne a je stále krásná?

Nejlepší odpověď
annas

Přiznávám, že to jsem si vůbec neuvědomovala. Vzhledem ke svým účinkům se slaměnka používá v kosmetice, takže informace jsem našla na jedné stránce.

Slaměnka jako synonymum věčného mládí Její latinské jméno – Helichrysum – znamená „Zlaté slunce", kterému se podobají její květy. Svůj původ ovšem má v řecké mytologii, kdy Odysseus během své cesty domů ztroskotal na ostrově Pheaciens. Tam se setkal s Nausicau – dcerou tamního krále. Královská dcera se podobala bohyni a její tajemství krásy tkvělo ve vzácném zlatém oleji ze slaměnky s omlazujícími vlastnostmi. Protože Odysseus potřeboval načerpat sílu a energii pro svou další plavbu, nabídla mu Nausicaa lahvičku tohoto oleje a Odysseus se vypravil na svou cestu domů.

Slaměnka není známá jen díky řecké legendě, ale především pro své hojivé a protizánětlivé účinky. Dnes existuje více než 500 druhů slaměnek, ale pouze Helichrysum Italicum má opravdu výjimečné vlastnosti. Tento druh roste na Korsice v regionu Balagne, kvete každý červen a trhá se jedině ručně. Donedávna nebyla tato rostlina zdomácnělá – první plantáže se objevily až v roce 2004. Používání výrobků L'OCCITANE s esenciálními oleji ze slaměnky a myrty váš vzhled dokonale omladí.
Slaměnkový esenciální olej navrací produkci kolagenu, který tvoří základ pokožky, povzbuzuje výměnu buněk v pokožce a chrání buňky před volnými radikály.

Zdroj: http://zena-in.cz/clanek/roz­lucte-se-s-vraskami-a-uzijte-si-mladistvy-vzhled-pomuze-vam-l-occitane/kate­gorie/krasa

Další odpovědi
hanulka11

Vynikají takzvaným suchomázdřitým květenstvím, které šustí již v čerstvém stavu. K sušení jsou prostě předurčeny.Pokud bychom je nechaly hodně vykvést, nebyly by pěkné usušené-musí se sušit ještě jako poupata a sušením pěkně rozkvetou a vybarví se. Jsou velmi náchylné na mrazík .Je dobré je včas sklidit pokud je chceme usušit.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/bydle­ni/zahrada/181134-klasicke-slamenky-na-zahrade.html