Proč skoro 4leté děti nechtějí jíst a neustále brečí že chcou mlíko? Musí být kojeny do dospělosti?

Ve dne v noci mlíko mlíko!

Odpovědi
anonym

Ale to je výchovou v rodině.Dcera kojila kluka do tří let (také stále otravoval, že chce mléko), pak zkrátka řekla, že mlíko už nemá a pokud chce mléko, dá mu normální.Párkrát se napil a pak už přestal otravovat.

Nuk nuk

To nevím, kde jste tohle vzal :) Mám dva syny. Mladší z nich patří do věkové kategorie „skoro 4letý“. Tedy jedlíci to, pravda, nejsou ani jeden, jíst moc nechtějí, ale je to spíš vybíravostí (kterou tedy nepodporuju, ale to je druhá věc). Kojení ovšem nevyžadují a oba celkem rychle po odstavení pochopili, že už nedostanou, a to i přesto, že byli kojení relativně dlouho.

elektrikář

Pokud si nevíš rady poraď se z dětskou lékařkou. Můj vnuk jednou když byla dcera nemocná dostal sunar. Zjistil že to z lahvičky nedá tolik práce to vysát.Pak už prs nechtěl.

anonym

@Nuk nuk
oni si to vybrečí a s matkou se dá manipulovat lehce.

Nuk nuk

Jo, já jsem v té době nějak netušila, že nejde o otázku položenou obecně, ale že jde o konkrétní případ. Z Vašich dalších otázek už pomalu chápu, že jde o situaci poněkud – neobvyklou.
V případě Vaší přítelkyně a jejích dětí je to situace asi poněkud neobvyklá a vymyká se tak trochu i jakémukoliv „alternativnímu“ přístupu. Podle všecho sebou prostě nechává dětmi manipulovat a diktovat si od nich cokoliv, co si vykřičí, vydupají apod. A v tom je problém. Problém je asi v mamince, ne v dětech.
Zkusím napsat svůj názor na všechny ty Vaše otázky zároveň.
To kojení – hm, budiž…znám lidi, kteří kojí třeba i do 3 i 4 let, ale převažuje tuhá strava. U téhle paní jde ale asi o její určitou nevyzrálost, ne o alterantivní styl života, jestliže je kojí, protože děti by jinak brečely.
S tím souvisí i to nošení – nosit miminko, a dobře nosit příležitostně i batole cca do 2 let, pokud ho člověk unese, má určité psychologické přínosy. Ale nosit 3 leté dítě, protože nechce chodit, to je opět manipulace s rodičem, stejná, jako u toho kojení. Příklad je můj mladší synek. Ten by se také nejraději vozil, nebo nosil – ale když musí, ujde i 8km, občas ho tedy manžel vezme na ramena – na výlety chodíme téměř každý víkend.
Dle mého názoru je paní opravdu trochu nevyzrálá a s dětmi si neví rady, tak se podřizuje jejich velení. Možná by to chtělo poukázat na nějakou alternativní rodinu, kterou znáte a vysvětlit jí to stylem – hele, oni sice také dlouho kojí a děti nosí, ale tak nějak s rozmem. V horším případě je to opravdu na psychologa.

A s tím kreslením – už rozumím, že opravdu nejde jen o stoleček – Holt kupte dětem pastelky a vodovky, velký kus bílého balicího papíru a pusťte se do kreslení. Tuhle revoluci asi budete muset vzít do svých rukou.