zjentek

proč si zaměstnance nevybíráme zásadně dle charakterových vlastností?

..s výjimkou státního sektoru, tam není důvod, aby to kohokoliv zajímalo
Doplňuji:
funna, není to otočený ..vyšlo to z logiky věci- nač by státní sektor hledal kvalitní charaktery, když je neplatí ze svýho? Ty finance nepatří nikomu, kdo to soukolí obhospodařuje a dělá tomu správu, tudíž tam nemůže dojít k finanční újmě a to nikomu z nich- nikomu ze státní správy :o

Nejlepší odpověď
arygnoc

vám záleží na tom, či je kopáč pre jamu na vaše káblové pripojenie tv a internetu dobrosrdečný alebo večne naštvaný <morous>? (platí i pre ostatné profesie)

Další odpovědi
MK44

No to dá přece rozum! Charakterní člověk se nenechá brát na hůl, nebude lhát zákazníkům, nechce falšovat účetnictví … atd. … No co s takovým budižkničemu?!
;-(

Funna

nějak jsi to otočil…ve státním sektoru je charakter sakra důležitý…bohužel je tomu právě naopak…podpla­titelní jsou tam skoro všichni…
Doplňuji:
a proč bych já jako zaměstnavatel hledala „jen“ charakterní povahu, jejíž nositel ovšem o práci, kterou potřebuju aby dělal nemá ani tušení???…protože ho platím, potřebuju hlavně aby dělal, to co má…ale protože ve státním sektoru se to „pravými odborníky“ jen hemží, tak aspoň ten charakter by mohli mít…

anonym

Protože chceš odbornost na určitý post. O charakter bych se zajímal při práci s penězi. Hlavně v současnosti, kdy poslanecké kluby se handrkují o posty, nezajímá je co pro lidi, pouze urvat koryto, post.

Dochy

Protože pro zaměstnavatele je kromě charakteru důležitá odbornost, schopnosti, kompatibilita jedince se spolupracovníky…

Navíc zrovna charakterové vlastnosti má málokdo napsány na čele. A pokud už má, bude to pravděpodobně podvrh.

badisko

To ze bude mit dobrou povahu neznamena ..ze bude dobre delat sve remeslo .....ty v zamestnani nejses od toho aby jsi se bratrickoval se zamestnanci a ukazoval sefovi jaky jses charakter mu bohate staci ze odvadis kvalitni praci .....

zjentek

badisko, kdo ti nakukal, že dobrá povaha a bratříčkování se se zaměstnanci je znakem kvalitního charakteru ..no ty seš mi charakter :o

badisko

no dobra a veci ktere jsem uvedl nepatri k povahovym vlastnostem?…ale my vime… ty jses machr a nikdy pro nikoho pracovat nebudes …:D jak uz jsi jednou napsal do odpovedi …:D mam teda na tebe otazku …cim se zivis?… zjentku …;D …

zjentek

charakterem ..badisku …;D …

zjentek

dochy, a není to tak, že jedinec s čím vyšší odborností a bez charakteru se rovná tím větší had na prsou bosse firmy?

Dochy

to záleží. Předpokládám, že existuje široké spektrum charakterových vad, z nichž některé nemusí být pro výkon povolání problém. Pořád je ale problém v tom, že charakterové vlastnosti zpravidla nejsou zjevné. Dost velký problém je i správě posoudit tu odbornost a další schopnosti.

zjentek

no právě ..přesně! Tak proč se to neučíme a neděláme to? Vyrobit mašinu na charakter by bylo jednoduché a mnohem těžší ji oklamat, než třeba detektor lži :o