Avatar uživatele
Katka Šmouli

proč si v americe chodí lidé prát prádo do takových těch center, kde je spousta praček na peníze? a proč to není u nás?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? DusanOrlik, Alesh, Damiana, anonym, anonym před 3356 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Doplním Drapa, nějak pozapomněl na fakt, že všechny panelové typové projekty řady Larsen-Nielsen (cca do r. 1992) měly standardně ve 2.NP vedle vchodů kočárkárny a v technickém (1.NP) tyto místnosti: - kromě sklepních kójí stavebně oddělené - rozdělovač ÚT a TUV, HUV (hlavní uzávěr vody s vodoměry), prádelna, mandlovna, kolárna, klubovna, sušárna, sklad úklidu a WC pro úklid.
ad Alesh - v USA se běžně lidé stěhují za prací, kde v pronájmech pračky nejsou (na rozdíl od nás), ale především vzhledem ke kupní síle, je to za babku a chodí běžně i študáci, singl a další polulace.
U nás, vzhledem k prudké změně životního stylu, se terciální sektor také postupně vyvíjí a není pravda, že by tam chodili jen cizinci, naopak tvoří jen zlomek klientely. Podobně jako literární kavárny, tvoří sociální a kontaktní prostor daleko opravdovější, než abstraktní virtuálno.
585 odkazů je ti málo? Že něco neznáš, ještě neznamená, že to neexistuje!
V odkazu si můžeš vybrat i ze svého okolí:

Zdroj: http://www.zivefirmy.cz/cistir ny-pradelny-a-mandly_o137/cesk a-republika_r0

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Existují i u nás. Je jich sice poměrně málo, protože většina lidíémá automatickou pračku doma.
Již kdysi existovalo něco podobného , v 50 - 60 létech, kdy pračka ještě nepatřila k všeobecně rozšířenému zboží. Bývaly obecní, a u některých fabrik i závodní prádelny, kde byl většinou velký kotel na vyvyřování a velká bubnová pračka, kde sio hospodyňky za nepatrný poplatek mohly vyprat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

Když jsem byl v Americe, bylo to super, že si člověk mohl kdykoliv vyprat a nemusel mít doma pračku. V Praze jsem si též byl občas v "laundrymatech" ale je to poměrně drahé.
http://www.laundryland.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Nějaké veřejné prádelny v ČR jsou, jsou ale jen ve velkých městech, v Praze určitě. Využívají je především cizinci, kteří jsou na tyto služby zvyklé s vlastní země. U nás se toto paradoxně v dobách minulých neprovozovalo (ač se ledacos "kolektivizovalo"), takže těžko v dnešní silně individualistické době se něco takového ujme.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Praci salony jsou urcene nejen pro mistni , ale jsou i hodne vyuzivane pro turisty. Po Americe se vetsinou cestuje jen s baglem ... mistni to maji take i kvuli suseni ( neni misto ) .
I skoro kazdy hotel, motel, kemp ma svoji pradelnu a susirnu.
Ve verejnych pradelnich salonech muzete i pradlo spinave odevzdat a v urcitou hodinu pak vyzehlene vyzvednout.
A nebo je v kazde pradelne i automat na praci tabletky ( 3 v 1 ) za 25 centu .. , aby jste si nemusel kupovat cele baleni praciho prasku a avivaze.
-iv-

před 3356 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada