Dismas

Proč si tolik lidí myslí, že Gabčíkovo se maďarsky řekne Nagymáros?

Nejlepší odpověď
anonym

Kde jsi na to přišel, že si tolik lidí myslí… Dnešní mládež ani neví, co bylo ve spojitosti s těmito městy.

Další odpovědi
led

Lebo sa nepozrú do mapy, tak ako vy s vašim otrepaným vtipom "Slovensko – kategorie – Asie, keď ste ešte boli v predchádzajúcom ázijsky závislom živote pred BANom. zmena nicku neznamená zmenu zmýšľania, však? Láskavo sa doučte zemepis a neberte Európe kus zeme!

Neďaleko Gabčíkova je vodná nádrž, súčasť Vodného diela na Dunaji s vodnou elektrárňou a prieplavom pokračovaním tohto Vodného diela, ktoré neďaleko europskeho Hlavného mesta slovenskej republiky Bratislavy začína haťou Hrušov a malo pokračovať okolo maďarského mesta Nagymaros (píše sa bez dĺžňa), ale maďarskou stranou nebolo dokončené.
Toto Vodné dielo okrem výroby elektrickej energie, reguluje hladinu Dunaja aby zamedzilo ničivým záplavám a v dobe sucha zásobuje Žitný ostrov vodou.

Lamalam

Nemyslí.

dudu

Jen doplním, že nádrž u Nagymaros nebyla vybudována proto, že na území určeném k zaplavení mají svoje vily a majetky nejvlivnější papaláši z Budapešti. Vím o tom proto, že jsem tam jezdíval v rámci kontrolních dohlídek na stavbě.

isteron

Gabčíkovo má originálny maďarský názov Bős ( Bőš ) . Gabčíkovom ho pomenovali len po Februári 1948. Je na území blízko ľavého brehu Dunaja, Nagymaros je až na druhom konci pôvodne plánovaného vod. diela, na území Maďarska v dunajskom ohybe pri Budapesti..