ellamakrela

Proč si starší lidé dovolují jenom na ty mladší?

Dobrý den, na tomhle serveru jsem prováděla průzkum, napsala jsem 2 různé dotazy jeden dotaz psal dospělý muž(https://odpove­di.cz/otazky/ma­te-radi-obchod-ikea)a druhý patnáctiletá dívka(https://odpove­di.cz/otazky/jak-udelat-dojem-na-kluka).Oba dotazy měly jednu společnou věc a to tu, že jsem do obou z těch dotazů napsala pravopisné chyby. U dotazu od dospělého muže na chyby nikdo neukazoval, ale u dotazu od patnáctilé dívky na chyby poukazovali skoro všichni. A já mám otázku, proč to tak je?To se bojíte napsat svůj názor sobě rovnému?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Dovolovat si na někoho a upozornit na chyby není totéž. Nebojím se napsat názor komukoliv, kolik je mu let, neřeším a ani to není možné Jsou zde podvodníci, kteří se jednou vydávají za patnáctiletou holku a jindy zas za dospělého muže. Kdo se v tom má vyznat?

Další odpovědi
ivzez

Ello, nikdo si tam na tebe nedovoloval.
Zeptala ses, jak zapůsobit na kluka.

Budeš-li mu chtít napsat → myslíš, že bys na něj mohla
zapůsobit pravopisnými chybami (chtěla bys, aby tě považoval
za ignorant, případně za … )?

Chceš-li na někoho zapůsobit, je potřeba se zaměřit
především na slabiny.

A Ikea? Já mám ráda lidi, nikoliv obchody
(ani tam si na tebe nikdo nic nedovoloval).

____

(Oprava překlepu…)

Drap

Průzkum k ničemu a vyhodnocení ještě horší.

Emefej

Nebojím se napsat svůj názor nikomu. Většina mých smazaných odpovědí je toho důkazem…

Alesh

Tak uživatel je stejný, jen jednou tvrdil, že je to účet manželky. 😉
Já bych řekl, že hodně lidí dráždí pravopisné chyby. Pokud ale jsou ještě v kombinaci s jakýmsi „nedospělým“ dotazem, pak až toto spouští u většinu ten mechanismus potřeby řešit tu češtinu a tak nějak se do jisté míry dotyčné osobě vysmát. Když teď nad tím tak přemýšlím, není to takové typicky české?

Šidlo

zapomneli, že kedysi oni sami robili pravopisné chyby a chceli zapusobit na kluka

led

Dovolím si upozorniť na chybu bez ohľadu na vek:
v otázke sú chybné odkazy
zjavne to majú byť tieto odkazy:
1 – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-radi-obchod-ikea
2 – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-udelat-dojem-na-kluka
K tej druhej som sa aj vyjadrila práve preto, že ide o večnú otázku v histórii človeka.