Rokio

Proč si spousta lidí myslí, že sociálně slabí mají i horší charakter?

Pokud se někdo baví o sociálně slabších spoluobčanech, tak u nich většinou očekává nejen špatné finanční zabezpečení, ale i vyšší předpoklad k páchání trestné činnosti a obecně u nich příliš neočekává moc dobrého. Přitom by tento pojem měl označovat jenom chudší společenskou vrstvu a nic víc, nic míň.

Proč tomu tak je?

Nejlepší odpověď
Mp2

Prostě máš různé lidi, které potkáváš denné na ulici..
Mezi nimi normální lidi, kteří nic extra nepotřebují..

Mezi nimi máš podvodníky a zlodéje.
Ti se dělí na bohaté a chudé :)
Bohatý prostě podvádí lidi.. Aby mél víc peněz.. Podvede kohokoliv, ale třeba i legálné..
Naopak člověk bez peněz žije ze dne na den…
Ten prostě žije jako zvíře v džungli. Buďto žebrá…
Nebo sprostě krade a přepadá lidi..
Vymýšlí si historky, aby ho lidi litovali a přispéli mu..
Viz. Falešní neslyšící… „přispějte...... Já nemam … Já vás neslyším prispejte..... Já nemam drobný..... Tak já vám vrátím zpatky..“.....

Člověk z takové vrstvy nemůže jít pracovat… Má exekuce… Nemůže se jen tak vrátit do běžneho života..
Buďto bude krást a přepadat nebo podvádět…
Takový život neni na dlouho..

Buďto skončí jako bezdomovec… ve vězení… rozmázlej na kolejích…

Nemůže se vrátit do běžného života.. A podle toho jedná…

Další odpovědi
ivzez

Víš, Rokio, to jednou někdy v 90. letech minulého století a tisíciletí někdo
(nevim kdo, ale pravděpodobně z „pravicového spektra“) použil
„rádoByVtipnou“ hlášku o tom, že Romové a sociálně slabí občané sociální
dávky propíjejí, prokouří nebo prohrávají ve výherních automatech.
Potom prý nemají na obědy pro děti. A od té doby se to „veze“.

Poznámka:
Zajímalo by mne, jestli má Auťáček pro své tvrzení
o majoritě mezi nemajetnými nějaký podklad.

Michala11

A co hůř, i s nízkou inteligencí. To že si člověk neumí poradit, se svým životem a zapojením do společnosti, na charakteru netratí. Jen je asi jednoduší soudit a odsoudit.

orestez

Všichni jsme podobně se stejní. To je podobná otázka o které kecamluvili v rádiu. Jakási statistika lidí. Kdo víc přispívá na dobročinné účely. Sorijako, kdo nemá peníze, kolikrát celé rodiny, tak nepřispívají ani z toho nemají žádnou radost ani si dary neodepíšou z daní, oproti podnikatelům. Kdo je tedy kdo? Naši chudí politici?

autacek

No inu proč. Každý člověk je jiný. Nicméně řekl bys, že bohatý clověk nekrade a ono je to lautr to samé. Máš milardy a čerpáš třeba na Čapák miliony..

Nicméně největší majoritu sociálně slabých tvoří Rómové. A tady má každý historicky utvořený obrázek svůj, na základě zkušeností. Jdi se podívat do věznic, myslíš že jich tam bude poměrově stejně jako ve zbytku společnosti?