Michal Kole

Proč si reportéři drží mikrofon u pusy, proč nepoužívají mikrofony, připnuté na oděvu nebo na tyči jako ve filmech?

Nejlepší odpověď
MacChill

  1. Je to praktičtější a jednodušší než složitý malý mikrofon,jehož kabel vede přes celé tělo a komplikovaně se zapíná.
  2. Je to ekonomičtější, není třeba člověka navíc který drží mikrofon.
  3. Velký mikrofon v ruce reportéra je kvalitnější a to se projeví například v nepříznivých přírodních podmínkách nebo na hlučných lokalitách.
  4. Reportér je zbaven uvažování „co s rukama“, protože mikrofon a případně papíry s poznámkami drží v ruce a nemusí se starat o žádnou gestikulaci apod. to je hezčí i pro diváka

Další odpovědi
fcoop

Za prvé proto,aby vypadal jako reportér,další důvod je – kdyby reportoval „něco“ a ptal by se třeba! kolemjdoucích,ne­vypadalo by moc dobře,kdyby mu hlavu přitahoval k saku. Uznej,že by to nebylo ono.V případě vyvinuté reportérky – a v létě – by nevyrazila z chlapa ani slovo. A lítat s klackem po ulici – taky žádná sláva.
Mikrofon je prostě do terénu praktický.

led

Okrem už popisovaných dôvodov je aj technický rozdiel.
Mikrofon na klope je zapojený do vysielačky, aby sa hovoriaci mohol voľne pohybovať. K tomu by reportér musel používať okrem magnetofonu /či iného záznamového zariadenia/ aj bezdrôtový prijímač. Ďalšia haraburda do i tak dosť plnej reportážnej batožiny.
Mikrofónová šibeniaca sa používa len v prípade ak má byť mikrofon neviditeľný.
Doplňuji:
Na druhej strane mne zase prekážajú porty /mikrofony na klope, či vo výstrihu/ u moderátorov Televíznych novín.

mosoj

Je to proto aby nedopadli jako Kristina Kočí která si nahrála vlastní čurání a ještě ho předkládá soudu jako důkaz !!!
Doplňuji:
Bože jak hluboko jsme klesli !