dust8

Proč si psi a kočky lízají svoje řitní otvory?

Nejlepší odpověď
annas

Psi – Jsou 4 důdvody

1."Standardní péče o čistotu

2. Anální žlázky. Žlázky uvnitř psího zadečku obsahují velmi silně zapáchající tekutinu. Dříve ji psi používali k označení území a jeho ochraně před predátory. Dneska je kvůli ní jenom svědí prcka. Takže pokud si začne váš pes divoce otírat řiťku o zem, musíte mu je vymáčknout.

3. Svědění, podráždění nebo infekce. Pokud si pejsek olizuje zadeček víc než obvykle, zpozorněte. Možná trpí bakteriální infekcí, alergií nebo si podráždil kůži. Každopádně ho raději vezměte na veterinu.

4. Paraziti. Je taky možné, že ho trápí blechy nebo klíště. Nejčastěji poznáte, že má pes blechy (i ten nejhuňatější), když se mu podíváte do oblasti kolem konečníku. Jestli se to tam po prohrábnutí srsti proti jejímu směru hemží, má váš pes blechy. Možná se mu ale taky v řitním otvoru drží klíšťák. Drzoun jeden! I tady budete muset zakročit…"

https://www.kou­le.cz/novinky/4-duvody-proc-si-psi-lizou-zadek/
--

Kočky očista.

„Olizuje-li se častěji na pohlavních orgánech nebo v okolí konečníku, může jít o zánět dělohy, močové kameny či zažívací potíže. V těchto situacích neváhejte a navštivte co nejdříve vašeho veterináře“.

https://krmeni­.cz/nadmerna-pece-o-srst

Další odpovědi
elkon

Protože jsou zvyklí na hygienu, olizují i další části těla podle potřeby.

Drap

čistí se

Rokio

Myjí se. Je to jejich instinkt.

nyjono

Protože si je nemohou otřít toaletním papírem.

Emefej

Protože to dovedou.

GM

Protože se nemohou umýt vodou a mýdlem.