xiperio

Proč si prostě Rusko a USA nepodají ruce? Jak to už udělala většina postkomunistic­kých států.

Vyřešilo by to mnoho problémů. Ušetřili by za zbrojení, vzájemnou špionáž, Myslím, že Rusko by šlo pak poměrně ekonomicky vzhůru. Myslíte, že kdyby na místě Putina byl Gorbačov, že by k tomu mohlo dojít?

Nejlepší odpověď
Drap

Přesně to vystihla svého času Madla Korbelová, známější pod jménem Madeleine Albrightová, svého času velvyslankyně USA v Praze. Ta prohlásila :,, Rusko má obrovské nerostné bohatství a to je nespravedlivé.,,

Další odpovědi
autacek

Ale na zbrojení nechce nikdo šetřit, je to ohromný byznys – pro všechny zúčastněné.

hapiky

Gorbačov byl a je skálopevný komunista. I když popustil uzdu, nikdy by nepřipustil tržní hospodářství nebo velkou privatizaci. Něco jako Dubček (socialismus ano,– ale s lidskou tváří).
Rusko bylo je a zřejmě asi bude vždy potížista. Jinak řečeno, co je dobré pro Rusko, to je špatné pro ostatní svět. Rusko nechce spolupracovat, Rusko chce vládnout, rozkazovat. Je si vědom, že teď na to nemá, tak jen napadá příhraniční státy, satelity. Podat ruku Rusovi znamená podřízenost a o to Rusům jde.

Nassin

To je, jako podat si ruku s některými zde registrovanými, Prostě nepřijatelné ze strany Ruska a ze strany mojí.

Ametyst

Můj názor je, že Západ nepromýšlí věci do konce. Docílí možná toho, že si Rusko podá ruce s Čínou.

plebs

Když se dva perou třetí se směje rudá Čína a pěticípá hvězda.
V roce 1958 byl soudruh Nikita Chruščov v USA a komentoval. Mohu prorokovat, že vaše vnoučata v Americe budou žít v socialismu, naše přesvědčení je že kapitalismus se řádně promíchá a ustoupí socialismu.

Speed77

Ego. A navíc by to nezapadalo do plánů (konkrétním lidem).
Takhle je to snazší.

ivzez

UšetřilY > Rusko ani USA kupodivu (!!) nejsou životné.

Nejspíš proto, že USA není postkomunistickou zemí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Drap tady jako už po několikáté bohužel šíří proruské fake news, tentokrát o údajném výroku M. Albrightové – „Nejenže jsem ten výrok nepronesla, ale nikdy jsem si nic takového ani nemyslela,“ bránila se už před lety Albrightová. Marně.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/svet/od­kud-vi-rusko-ze-ho-amerika-chce-znicit-tajni-okultiste-precetli-myslenky-albrightove.A150624_151­523_ln_zahrani­ci_msl

Ametyst

Za prezidenta Trumpa se vztahy nehrotily. Jenomže Biden a jeho Demokrati se musí vymezovat a dělat pravý opak Trumpovy politiky, tak to tu máme.