Annnonym

Proč si připadám hloupý?

Dobrý den, je mi 13 (jdu do 8. třídy), ale připadám si hloupý, když třeba něco nevím.
I když mi zrovna někdo nějakou tu otázku nepoložil, tak si „najednou“ připadám hloupý.

Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Edison

Poznání vlastní nedokokonalosti je prvním krokem ke zlepšní.

Další odpovědi
da ny

Hloupý nebo neznalý?
Nikdo není dokonalý, ani vševědoucí.
Každý nemusí být chodící encyklopedie :)
Co tě zajímá a budeš v životě potřebovat, se naučíš (pokud budeš chtít).
Vědomosti můžeš postupně prohlubovat.
Opakováním a praxí ti lecos automaticky „přejde do krve“, „budeš mít v malíčku“ 😉.
Ostatní potřebné informace si vyhledáš, nastuduješ, pokud je budeš potřebovat a budeš chtít..........

Jiří Bohumil

Většinou se každý člověk celý život učí, ale stejně nikdy nezná vše. Na serveru poradna.net má jeden hoch vložen, asi citát, ale výstižný a pravdivý, který se mi líbí:
„Cílem života je sebezdokonalování a naším posláním je zdokonalovat sami sebe.“
A chytrý si připadá a tvrdí to o sobě jenom hlupák.;-)
Chytrý a moudrý si je vědom toho, že stále ještě mnoho nezná a tak si může někdy i hloupě připadat. 🙂

ahold

Vím, že nic nevím. Sokrates
I tenhle filozof pochyboval o svých vědomostech.
Vzdělávej se, zajímej o všechno, hodně čti.
Ve tvém věku je spíš pozoruhodné, že si nějaké neznalosti uvědomuješ.
Ostatní kluky třeba zajímají jenom počítačové hry.