honza95454

Proč si policie zapisuje jméno oznamovatele?

Zdravím, dnes jsem byl nucen volat 158 krz pána, který ležel metr od cesty (podnapilý). Když jsem volal, pan operátor se mě 2× zeptal na mé jméno a poslal mě čekat na hlídku. Po příjezdu se taktéž znova oba pánové zeptali na mé jméno.
Z jakého důvodu?

Díky, Honza

Nejlepší odpověď
Pepa25

Identifikace oznamovatele – kvůli možnému dodatečnému doplnění svědectví.

Další odpovědi
anonym

Zejména proto, aby si někteří ´rozmysleli´ hlášení falešných poplachů.
😉
Operátor vidí tvé číslo (i když si je ´skryješ´) a pokud by hlídka uznala za vhodné tvé svědectví zaznamenat, vyzve tě k prokázání totožnosti.

www

Dalším důvodem je nutnost, aby mělo oznámení reálný podklad (že si to nevycucali z prstu).