Proč si někteří lidé představují šéfa jako přísného člověka?

Je to dost podivné,že si někteří lidé představují šéfa jako přísného člověka. Čím to je?

Nejlepší odpověď
Drap

Zřejmě tím, že někteří šéfové jsou přísní. Ono to někde ani jinak nejde.

Další odpovědi
aliendrone

Přesně jak píše Kepler – tvrdost je nezbytná, lidé jsou líní a jen co jim nekoukáš přes rameno pracují na 50% – v lepším případě ;) :D :D)

Šéf má „v popisu práce ¨"být nepříjemný“ – už z principu MUSÍ vyhledávat nedostatky a pokud možno je promptně napravovat. Samozřejmě zaměstnanci to vnímají po svém – „šéf je ras“! (Ruku na srdce – komu se líbí „dostávat držkovou“, i když je to po zásluze?)

Kepler

Šéf je člověk, který by měl umět vést lidi. Takový by šéf měl být: přísný, ale spravedlivý a takoví šéfové většinou bývají nebo by měli být. Proto ta představa. Šéf, který nemá přirozenou autoritu, není dobrý šéf. Podřízení by si to mohli vykládat jako jeho slabost.

anonym

Šéf z principu chce za své peníze vidět odvedenou práci. Zaměstnanci jsou ale často jako středoškolské děti, kteří si pod pojmem hodný laskavý šéf představují naivu který jim zaplatí a pak už je místo práce bude jen tahat po banketech, zvát na grilovačky, pořádat ožíračky v pracovní době a tak podobně … naopak šéf, který si opravdu vynucuje práci jinak hrozí vyhazovem je pak nepopulární, přísný 🙂