Dereved

Proč si někteří lidé neuvědomují, že jsou otroci?

Odpovědi
orwell

Ne každému je dáno prohlédnout různé lsti. Kdo to jen řekl, že nejlépe zotročený člověk, je takový, který je přesvědčený o své svobodě? Už si nevzpomínám. Ale je známo, že lidé se svobody dobrovolně nevzdají. Je třeba jim za to něco nabídnout. No, a vtom to vězí. Např. lze vytvořit situaci ohrožení (něčím, někým) a potom nabídnout lidem ochranu. Ta ovšem nebude „zadarmo.“ Safra, co mi to jenom připomíná…

led

Ak máte plný žalúdok a nepoznáte hlad,
ak si máte kde hlavu skloniť, chránení pred nepriazňou počasia,
ak vás hladia po srsti,
ak nepoznáte nič iného,
neprekážajú vám okovy.

Funna

otroci čeho a koho?…je to v sekci zdraví, takže narážíš na to, že skákají jak vláda a ministerstvo zdravotnictví píská?…
jo, to dělají, jenže to není jen tohle, takovýchto postupných zákazů a omezování ve jménu blaha národa (a přitom jde vždy jen o prachy) se do života vkrádá stále víc a víc…a bohužel stádečko raději nepřemýšlí a koná co ovčácký pes nařídí, i když je před žádnými vlky nechrání…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.