Standaa

Proč si někteří kouší nehty? Co jim to dává?

Doplňuji:
Já vím že stresem, ale proč je zrovna tahle činnost uklidňuje?

Nejlepší odpověď
anonym

Prostě si takhle zvykli se uklidnit, nemyslím si, že nad tím nějak přemýšlí. Já si třeba zase sám vytvářím záděry na palci, rvu si ukazovákem tu kůži na palci a uklidní mě to :D

Další odpovědi
anonym

Protože si ještě na nohy dosáhnou.Bude to asi nějakým stresem,nervozita.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0QTE4cRH_M8

anonym

Jaký stres? Koušu si nehty, poněvadž mne baví rozkousávat předměty… Rovněž si rád vykusuji nevzhledné převisy kůže kolem lužka nehtů. Dává mi to krásné, čisté a vábné prsty. Nic víc – jen si občas ukrátím chvilku a zkrátím nehty. Nejsem idiot, abych si vykusoval nehty do nezdravých rozměrů a roztřepených patvarů. Jsem schopen si nehty okousat hladce a pravidelně. Případně dokonám nůžkami.

marci1

Lidé si koušou nehty možná proto, že ruce ( nehty ) mohou mít blízko obličeje a kousání nehtů je uklidňuje, dává jim pocit jistoty, mají nějakou činnost či nedostatek vápníku.
Dělají to z těchto 4 důvodů : 1. Stres
2. Agrese
3. Nuda
4. Nedostatek vápníku
Podrobněji ve zdroji : 🙂
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/cla­nek.phtml?id=78­9226

Awe

Já mám na to jednodušší vysvětlení…Jelikož si pravou ruku neostříhám (jsem pravák).Absolutně to prostě levou nezvládnu a přece nebudu mít nehty jako modelka ne?:D