Proč si někdy musíme prdnout nebo pšouknout?

To snad dýcháme zadkem?

Nejlepší odpověď
Deli

Daginko, a tuhle inteligentní otázku (hlavně její upřesnění) Ti poradila ségra nebo brácha?

Další odpovědi
petka

Plynatost neboli volně odcházející střevní plyn je normální záležitost. U dospělého člověka k tomu dochází asi patnáctkrát denně. Ve střevech se totiž tvoří až 1,5 litru plynu. „Normální“ ovšem neznamená, že bez problémů. I průměrné množství plynu může znamenat pro některé lidi značné nepříjemnosti a u některých je frekvence odchodu větrů a jejich množství značně nad průměrem. Jediná dobrá věc u tohoto stavu je, že to není příznak rakoviny nebo nějakého jiného závažného onemocnění střev.

Zdroj: http://nemoci­.abecedazdravi­.cz/plynatost