Avatar uživatele
Kazatel

Proč si nejsou při povinnosti k obraně vlastního státu muži a ženy rovni? Hlásaná gendrová rovnost zde rázem neexistuje?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mravenec před 49 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

To závisí na tom, jak to v dané zemi funguje, jaké uznává hodnoty (mateřství, péče o děti), na morálce a zákonech ve společnosti.
Například v Izraeli ano (dávno, před promílanou gendrovou rovností).
"Národní vojenská služba je povinná pro židovské a drúzské muže a židovské ženy starší osmnácti let....."
https://cs.wikipedia.org/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Záleží na státě, ale plno má brannou povinnost pro obě pohlaví, včetně ČR. Starší 18 let, zdravý a podobně, vztahuje se na muže i ženy.. i když k nim není přistupováno ve všem stejně.
Je to i často diskutovatelné téma: https://en.wikipedia.org/…

Já si myslím, že ženy by se neměly nuceně účastnit odvodů a podobně. Jen ty, které by chtěly, či v případě velkého ohrožení. Muži a ženy nejsou stejní, muži jsou většinou fyzicky silnější, od přírody agresivnější/bojovnější a taky války zahajují většinou oni. Nemá nic proti ženám v armádě, ale neměly by se do toho nutit ani v případě obrany.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

To bys pochopil, až bys byl v krámě na svátky sovětské vzduchoplavby a stavění stalinských vzducholodí a přivezli by Ti paletu banánů (protože banány a rohlíky, takové ty levné, co s rohlíkem nemají nic společného, jsou nejprodávanější Artikel), no a během 30 - 45 minut bys musel tu paletu vyvézt - mezi lidi, takže: s dovolením a čekáš, až najde berli - půlku vyskládat na obchod, půlku zavést zpátky, a protože když jsou banány v akci na svátky sovětské vzduchoplavby a stavění stalinských vzducholodí, tak ti vždycky dojdou žluté (nebo úplně zelené, ale to je spíš na jaře, na první máj & den pobyedy), a pokud jsou banány žluté, tak protože je v nich dozrávací plyn (i v "BIO"! :-))) ), musíš každou tu krabici sundat z té palety, otevřít, položit na jinou paletu, no a naskládáš z nich takovou pyramidu, aby odvětrávaly.

Chlap to zvládne, jeden lépe, druhý hůře, ale zvládne. Ženská to zvládne, pokud je to "mašina", která má 6´ a váží 110 kg, a i ta "má dost". Jinak to dělají ve dvojku a jsou zrychtované. I když jsou větší, než já.

Ženské mají méně svaloviny, více tuku, trošku jinak stavěnou kostru.

Takže, i ve státech, které mají brannou povinnost žen (KLDR, Stát Israel ...) se přístup Militärkommanda k vojákům mužského a ženského pohlaví liší. Ženské mají, většinou, kratší vojenskou službu, a vůbec, chlapi třeba nemají krámy & hárací kalendáriu. :-)

Tak: proto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

V Česku platí: "Branná povinnost se nevztahuje jen na muže, ale na všechny občany mezi 18 a 60 lety věku bez rozdílu." :-))

0 Nominace Nahlásit