Avatar uživatele
poa.li

Proč si myslíte, že si lidé pořizují psy? Jsou to racionální důvody?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, Radak před 4824 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

V první řadě je to nyní hrozná móda. Mě připadá, že kdo nemá psa jakoby ani nežil. My doma psa nemáme .
To je jen můj názor.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Jak kdo. Někdo je má prostě rád, někdo nechce být doma sám, někdo má psa jako módní doplněk a někdo ho má na hlídání. Něco je racionální, něco ne…
Doplňuji:
jajda, na pejsky asistenty jsem zapomněla, hanba mi :o)
A psi profíci – záchranáři a policajti. Racionálnější důvod už snad ani bejt nemůže…

Upravil/a: Terryle

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stana73

Já jsem psa nechtěla,ale vybral si mě sám.Někdo ho asi vyhodil u benzíny z auta,toulal se pořád kolem a hledal.Mám ho už 6 let a nelituju.Je to tak trochu "závislák"na mně,ale nedá na rodinu dopustit.Myslím,že je u nás šťastnej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

No,jsou psi a psi,ti první jsou na hlídání,pro slepce je vodící pes jaksi nutnost,takže pro mě dost racionální důvod.Jiní si pořizují psa jako jakousi společnost,protože jsou osamocení a zřejmě nemají jinou možnost.
A pak jsou ti malí,zakrslí,co se vlezou třeba do kapsy u saka,co se musíte bát,aby jste je snad nedejbože nezašlápli,co mají málem královský rodokmen.Jsou sice krásní(někdy teda ne) a roztomilí,ale když bude třeba,tak mě neochrání.Někdy jsou opravdu jako modní doplněk,način­čaní,obarvení,v o­blečku barevně sladědém s páníčkem či paničkou-no fuj,to když vidím,tak se mi chce zvracet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

lide jsou ruzni,stejnetak jejich duvody jsou ruzne..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Neřekl bych, že je to jen móda, ale také možnost se o někoho starat, někdo kdo nám nezištně projevuje svoji přízeń apod. Nezřídka je i touha po něčem "přírodnímů – prostě živém v městském prostředí. Pro mnoho lidí pes je jediný důvod večer a ráno vylézt z bytu alespoň na krátkou procházku. pro děti je to i důležitý sociální prvek výchovy apod.
Problém je, že někteří lidi skutečně psa mají jako symbol své ješitnosti, někde nahrazují v rodině i dítě apod.
Pro mne pes v rodině je tradice, prvek výchovy pro dítě, kamarád, filuta který mne nutí k pohybu, potvora která mi ničí nervy když má na určitou situaci zcela jiný názor než já atd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek