poa.li

Proč si myslíte, že si lidé pořizují psy? Jsou to racionální důvody?

Odpovědi
hanulka11

V první řadě je to nyní hrozná móda. Mě připadá, že kdo nemá psa jakoby ani nežil. My doma psa nemáme .
To je jen můj názor.

Terryle

Jak kdo. Někdo je má prostě rád, někdo nechce být doma sám, někdo má psa jako módní doplněk a někdo ho má na hlídání. Něco je racionální, něco ne…
Doplňuji:
jajda, na pejsky asistenty jsem zapomněla, hanba mi :o)
A psi profíci – záchranáři a policajti. Racionálnější důvod už snad ani bejt nemůže…

stana73

Já jsem psa nechtěla,ale vybral si mě sám.Někdo ho asi vyhodil u benzíny z auta,toulal se pořád kolem a hledal.Mám ho už 6 let a nelituju.Je to tak trochu "závislák"na mně,ale nedá na rodinu dopustit.Myslím,že je u nás šťastnej.

iceT

No,jsou psi a psi,ti první jsou na hlídání,pro slepce je vodící pes jaksi nutnost,takže pro mě dost racionální důvod.Jiní si pořizují psa jako jakousi společnost,protože jsou osamocení a zřejmě nemají jinou možnost.
A pak jsou ti malí,zakrslí,co se vlezou třeba do kapsy u saka,co se musíte bát,aby jste je snad nedejbože nezašlápli,co mají málem královský rodokmen.Jsou sice krásní(někdy teda ne) a roztomilí,ale když bude třeba,tak mě neochrání.Někdy jsou opravdu jako modní doplněk,način­čaní,obarvení,v o­blečku barevně sladědém s páníčkem či paničkou-no fuj,to když vidím,tak se mi chce zvracet.

mojitek

lide jsou ruzni,stejnetak jejich duvody jsou ruzne..

venkovan

Neřekl bych, že je to jen móda, ale také možnost se o někoho starat, někdo kdo nám nezištně projevuje svoji přízeń apod. Nezřídka je i touha po něčem "přírodnímů – prostě živém v městském prostředí. Pro mnoho lidí pes je jediný důvod večer a ráno vylézt z bytu alespoň na krátkou procházku. pro děti je to i důležitý sociální prvek výchovy apod.
Problém je, že někteří lidi skutečně psa mají jako symbol své ješitnosti, někde nahrazují v rodině i dítě apod.
Pro mne pes v rodině je tradice, prvek výchovy pro dítě, kamarád, filuta který mne nutí k pohybu, potvora která mi ničí nervy když má na určitou situaci zcela jiný názor než já atd.