ivosek2

Proč si myslí vědci, že život musí být díky vodě?

vždyt na nějaký jiný planeté muže být tvor, který vodu nepotřebuje ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, teoreticky je to možné, ale takové tvory doposud neznáme. Život, jak ho známe my, je podmíněn vodou.

Další odpovědi
silesnet

Je to možné, ale všechno co známe vodu potřebuje. Ve vodě probíhají chemické reakce, které jsou fundamentální pro život tak, jak ho známe. Osobně si myslím, že život nezaložený na vodě můžeme mít i ve vlastní sluneční soustavě např. na Titanu, tam jsou moře tvořená kapalným methanem a ethanem.

anonym

Je vědecky dokázáno, že všichni, kdo pili, pijí i pít vodu budou, zemřou!

anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Z3sKbvHxqZg
Doplňuji:
Barbakan – …a když démonům dojdou lidi,tak bude konec světa,protože nelze do nekonečna čerpat energii z „hrbu“.

lota

Mám za to, že jde jen o život na Zemi a v tom případě je to nesporné. Nějaký jiný „zdroj“ života úplně jinde asi být může, ale to je asi nepředstavitelné pro kohokoliv, i pro vědce.

anonym

Drap – No jo,ale co by takový tvor jedl,když vše roste díky vodě včetně člověka?