Kelt

Proč si musím měnit heslo u svých stránek, k čemu je to dobré?

Mám svůj mail, jméno a heslo. Jméno mi zůstalo, ale heslo jsem si musel zvolit, pak znovu a znovu. Už asi po čtvrté. Je to můj mail, zprávy si čtu jen já. Stejné je to v internet banking – tam mám také heslo, ale upozorňují mne, že bych si ho měl vyměnit. Je to moje věc, nebo ne? U toho internet bankingu bych to ještě chápal, jde o moje peníze, ale proč bych si měl měnit heslo u mailu? Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Je to prevence zneužití a platí to i pro maily. Měnit heslo nemusíš, pokud máš pocit, že ho nikdo zjistit nemůže. Což je naivita.

mosoj

U emailu ti toto doporučení dávají tehdy, pokud mají podezření že tvoje heslo někdo rozluštil a zneužívá tvého emailu. U toho bankovnictví pozor. Záleží odkud výzva přišla !!!!

McArthur

Otázkou je, jakým způsobem jsi byl vyzván ke změně hesla v e-mailu? Existují podvodné maily, které se výzvou na změnu hesla snaží vylákat z uživatelů jejich přihlašovací údaje. Totéž platí o bance.

Vždy, když budeš vyzván ke změně hesla kdekoliv (e-mail, banka, Facebook, Twitter, diskuzní fórum apod.), tak neklikej na odkaz v e-mailu, ale adresu webu vyťukej do adresního řádku svého internetového prohlížeče, standardně se přihlas a heslo si změň v administraci dané služby.

Hesla od internetového bankovnictví či e-mailu neukládej do paměti prohlížeče.